Инес Субашка е спортист и автор на седем книги, които изучават човешкото тяло и здравословния начин на живот. Силен и борбен човек, намерил и утвърдил себе си. Човек, който успява да пресъздаде делата в текст. Да намери последователи както в залата, така и чрез книгите си. Занимава се професионално със спорт от 12-годишна. Тренира баскетбол и след тежки контузии в рамената се отказва от баскетболната си кариера. Вече 12 години има блог за тренировки. Споделя, че обича да започва деня си с движение, като предизвиква тялото си и изследва на какво е способно.
За тялото и храната
Основното послание в последната книга на Инес Субашка, озаглавена "Тайният език на тялото", е че всеки един избор, които правим през деня, е информация, която изпращаме към нашето тяло. То непрекъснато отразява избора и е активен участник във всичко, което мисли и прави Всеки наш избор е информация, която му изпращаме. Начините, по който тялото общува с нас, са емоционалното хранене, болката, наднорменото тегло, липсата на мотивация, безсънието, тревожността.
"Винаги има едни фини настройки, които човек трябва да забележи и да адаптира в ежедневието си“, казва тя.
Храната променя начина, по който функционира тялото, както и емоциите и поведението. Тялото и животът се адаптират към стимулите, които им изпращаме.
Спортът"Тренировката е като една минирепетиция за останалата част от живота. Защото всеки един ден се срещаш със себе си, с емоциите си, с това, което ти е трудно и те предизвиква“, споделя Инес Субашка.
Движението е изкуство и всеки може да избере своята форма на физическа активност, която да му харесва. Чрез тренировките не тренираш само тялото, но и психиката си. Те ти помагат във всекидневието.
Тя допълва, че обикновено се откъсваме от тялото си и от онова, от което то има нужда. В ранна възраст преминаваме в през един период, когато следваме не това, което ни кара да се чувстваме добре, а това, което смятаме, че е правилно.
За Инес Субашка залата е мястото, където в контролирани условия помага на хората да променят отношението към себе си, да влязат в по-добра форма, а после да използват всички усвоени качества, за да ги адаптират и в останалата част от живота си.
За изпитанията
Инес Субашка преминава през два тежки периода. Първият е, когато една обещаваща спортна кариера в баскетбола е провалена заради контузии. А вторият е, когато страда от хранително разстройство.
Тя споделя, че човек трябва да се научи да го говори със страховете си.
Книгите
Писането винаги е вследствие на някаква вътрешна потребност. Първо, защото има нещо в теб, което смяташ, че искаш да споделиш. Има и други хора, които преминават през същите трудности, предизвикателства, пояснява Инес Субашка.
Чрез книгите си тя се опитва да изследва човешкото тяло и здравословния начин на живот.В "Голямата къща на смешните хора" на редакция "Хумор и сатира" най-кратка и ясна е рубриката "Кратко и ясно". Този път в нея насочваме вниманието си към далечна Япония – древна страна, населена с японци, които умеят кратко и ясно да назоват неща, процеси и явления, които ние няма и да се сетим да назовем. Японците например имат термина..
От 3 до 5 декември в кино "Люмиер" ще се проведе 19-ото издание на фестивала за приключенско кино, туризъм и активен начин на живот "Дни на предизвикателствата" . Елиза Стоева запознава слушателите на "Нашият ден" с акцентите в програмата. "За три дни ще се опитаме да обхванем огромен спектър от предизвикателства. Очакват ни над 10..
Фондация BCause отбелязва международната инициатива #GivingTuesday или Щедрият вторник на 3 декември за 20-и пореден път. Тази световна инициатива, възникнала в САЩ през 2012 г. като контрапункт на манията по безконтролното пазаруване след Черния петък, цели да обедини бизнеса, благотворителните организации и местните общности в подкрепа на..
Ефирът на предаването "Нашият ден" от днес е и платформа за изява на хора, чиито идеи и бизнес модели са насочени към устойчиво бъдеще и разрешаването на екологични проблеми. В новата поредица "Зелените новатори на България" слушателите ще се запознаят с вдъхновяващи личности и техните усилия за справяне с климатичните предизвикателства...
В ефира на предаването "Нашият ден" Атанас Димитров, председател на църковното настоятелство на новоизграждащия се храм "Св. Патриарх Евтимий Търновски" в квартал "Люлин", разказа за инициативата "Децата на Люлин". Тази дългосрочна гражданска инициатива се фокусира върху създаването на православен храм в най-големия жилищен комплекс на..
Австралиецът Саймън Бони (р.1961, Сидни) и групата му Crime & The City Solution пристигат за първи у нас в понеделник, на 2 декември, за да..
Две от късните реформаторски опери на Кристоф Вилибалд Глук бяха изпълнени в две водещи белгийски музикални институции – във Фламандската опера в Антверпен..
Тази година Европейската лаборатория по физика на елементарните частици (ЦЕРН) отбеляза своята 70-годишнина. ЦЕРН е основан от 12 европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg