Лицето на доброволеца и ангажиментът му към различни каузи могат да бъдат вдъхновяващи за мнозина. В “Нашият ден" разказахме историята на Анита Георгиева, която, макар и работеща в голяма международна компания, намира време и енергия, за да подкрепи два важни сегмента на обществото - грижата за животните и грижата за децата.
В предаването Анита споделя, че за нея и грижата за животни, и грижата за децата са от особено значение. Тя се ангажира с организацията "Бандата на 1500-те", която работи за социална реализация на кучета в приюта в Долни Богоров чрез "Екоравновесие". Със своите две кучета и дългогодишния си опит като доброволец, Анита изразява грижа и разбиране към кучета, които често са забравени и се нуждаятот подкрепа. Тя набляга на това, че кучетата, подобно на децата, имат нужда от грижа и разбиране, тъй като те не разбират лошото, което им се случва в живота.
Въпреки че Анита прекарва по-малко време на терена през последните няколко години, тя все още се ангажира с каузата за кучетата. Фокусира се върху усилията за намаляване на популацията на бездомните животни и намаляване на страданията им. Вместо това, активността й е насочена към подкрепа на каузи, свързани с деца и детски отделения в болници. През последната година тя се ангажира с кампанията на фондация "За доброто" - "Деца на герои". Тази кауза стана особено важна за нея след кризата с коноравируса.
Анита се ангажира с инициативата, като организира кампания в социалните мрежи, използвайки "малки наивни рисунки на картички", заедно с фондацията "За доброто". Резултатът от тази кампания е бил успешен и средствата, необходими за едно от децата, са били събрани за цялата 2024 година.
Фондацията "За доброто" продължава да осигурява подкрепа за останалите 25 деца. В момента усилията са насочени към осигуряване на дългосрочни стипендии за всяко от тях.
Георгиева се замисля и за ролята на държавата в грижата за децата, които са загубили родителите си. Тя признава, че тези деца получават държавна подкрепа, но също така подчертава, че те са представители на всички други деца, които са изгубили родители в различни ситуации.
Анита е пример за това, как един обикновен човек, работещ в корпоративния свят, може да промени живота на някой. Тя продължава да бъде пример за това, че малките жестове и искрени усилия могат да променят съдби.
Чуйте разговора в звуковия файл.
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Ескапизъм, искейпизъм, оттегляне, отдръпване, доброволно отшелничество – дълга синонимична редица, обозначаваща явление, присъщо на човечеството, откакто има човечество, но набиращо сила в модерната епоха. Говорим с философа от СУ професор Стилиян Йотов, с журналиста и писателя Иво Беров, с психолога Иван Иванов и с публициста и колумниста Диян..
Важността на устойчивото третиране на отпадъците и рециклирането, ролята на кръговата икономика и ползите от съвременни методи за управление на отпадъците са ключови теми на семинара "Отпадъци и рециклиране", организиран от Френското посолство и Френския културен институт в България. Това събитие е част от конкурса "ЕкоОбщина – устойчив град и..
Теодор Цеков е журналист в седмичния вестник "Филтър" и сайта, носещ същото име. Радослав Диков е също журналист, вече бивш – работил дълги години в Немска редакция на БНР. Сега пише фейлетони. За мухата в студиото, политиката и най-дългата дума в немския език, или "последният да затвори вратата". Полусериозно преди президентските избори в САЩ –..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" след Деня на будителите и в навечерието на второто издание на Деня на четенето, който тази година преминава под мотото "Иновациите започват с четене", Валентина Стоева от фондация "Четене" и фондация "Детски книги" сподели възгледите си за това как да стимулираме четенето сред децата и защо е..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Кой има интерес от грубото и агресивно поведение на политици срещу журналисти, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев ,..
На 6 ноември публиката в Студио 1 на Радиото в София ще се наслади на музикална приказка за различните лица на един от най-чувствените инструменти в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg