Виктория Иванова е първи курс студентка по медицина в СУ "Св. Климент Охридски". Тя е носител на бронзов медал от Международната олимпиада по биология за 2023 година. Освен да учи любимите си биология и медицина Виктория обича и да рисува, участвала е в много международни конкурси пленери. Казва, че най ѝ се отдава да рисува човешките лица, защото харесва да ги разчита. Обича да рисува и домашни любимци, но най-вече кучета.
Ето какво още сподели тя в рубриката: "Еврика! Успешни българи!" на предаването "Познати и непознати", програма "Христо Ботев":
"Биологията ми е много интересна. Тя е не само наука за живота, но е наука за всичко около нас. Биологията съчетава в себе си аспекти от всички природни науки и може да обясни явленията, които наблюдаваме всеки ден.
От малка искам да стана лекар. Обмисляла съм варианти да се занимавам с наука, но работата с хора и пациенти много ме влече и се надявам това да бъде част от бъдещето ми един ден. Трябва да умееш да предразполагаш човека срещу теб, да бъдеш спокоен в негово присъствието, за да бъде и той спокоен. Освен това трябва да си честен, защото честността в поведението и разговора с пациента спомагат той да се разкрие най-пълно, а това ще помогне на лекаря да го излекува."
Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.
Снимки – личен архив
Инициатива за наземното лазерно сканиране е на кмета на Велико Търново Даниел Панов. Той се обръща с молба УАСГ да направи експертиза заради рушащото се крило на входа на Преображенския манастир, който е паметник на културата. Всяка една интервенция на такива обекти е необходимо да мине през обследване и по-строг контрол, разказва в..
Неотдавна по инициатива на посолството на Израел в България се проведе събитие, което постави акцента върху иновациите и технологиите в управлението на водните ресурси. Темата за управлението на водните ресурси е болезнено актуална за България. В момента има региони от страната, които са в режим на водата. На свой ред Израел е световен лидер..
Историята на българската астрономия, част от световното астрономично познание, е обект на настоящето предаване. Говорим за първия телескоп, използван от българин – Петър Берон с прословутата му "зрителна тръба" станала символ на стремежа на сънародниците ни към изучаване на космоса, и оказала се и върху днешната банкнота от 10 лева. Припомняме си как..
"Чрез различните теми и интересни събеседници идеята ми бе предаването "Следобед за любопитните" да предизвика слушателския интерес към науката, споделя в предаването журналистът и директор на програма "Христо Ботев" Кин Стоянов. "Следобедът е едно особено състояние на денонощието, където човек дори да е малко по-поспалив и по-късно да се..
При този поздрав дали визираме телесното или духовното здраве? – попитахме психиатъра д-р Фани Цуракова. Без колебание тя отговори, че това са два компонента на един и същ феномен – човешкото здраве. В първото издание "За здравето" през настоящата година заедно направихме кратък анализ на стойностните и разочароващи факти в здравеопазването. И не..
Неотдавна в Сливен се проведоха два граждански протеста срещу намаляването на територията на природния парк "Сините камъни". Организаторите изразиха..
Бабинден или т.нар. бабуване е традиция, свързана с почитането на възрастните жени, които са помагали при раждания в миналото. Тази обичана практика е..
В рубриката "Епизоди от живота" разказваме истории, които ни напомнят за силата на човешкия дух и самоотвержената обич. Днес ще ви представим разказа на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg