"Ако човекът е готин, естествено манипулира, това си е част от комуникацията, но го прави по един сравнително съвестен и приятен начин. Тогава говорим за убеждаваща комуникация, това е американски термин. Истина, казана по добър начин, е най-доброто определение за добрата комуникация. Хората не можеш да ги излъжеш сто пъти, но всичко зависи в какви ръце попадат комуникационните похвати" – казва проф. Христо Кафтанджиев, преподавател в Софийския университет "Св. Климент Охридски", дългогодишен изследовател на рекламата и създател на комуникационни стратегии.
Проф. Кафтанджиев не вижда проблем във факта, че изкуственият интелект се използва вече масово в създаването на реклами, защото, ако творецът, който стои отзад, е талантлив, се получава и добър продукт.
"Добрата комуникация ни въздейства на емоционално, не на рационално ниво, реагираме на архетипи – казва проф. Кафтанджиев – политиците понякога инстинктивно успяват да доловят това."
"Когато рекламата се набутва насила, като тези на хазартните игри, няма добър ефект. – добавя проф. Кафтанджиев – По-добре да разберем какво иска потребителят и да му дадем това, което наистина търси."
Още за последните достижения в рекламната комуникация – чуйте от проф. Кафтанджиев в "Какво се случва".
Проф. Христо Кафтанджиев е доктор на филологическите науки, професор в Катедра "Връзки с обществеността и реклама" на Факултета по журналистика в Софийския университет. Автор е на много научни статии по реклама и семиотика. Публикувал е 10 книги, след които "Хармония в рекламната комуникация", "Absolut Semiotics", "Образът на жените в рекламата", "Сексът и насилието в рекламата" и др. От тази седмица той започна и серия от семинари за по-широка аудитория, наречени "Тайните на успешната комуникационна стратегия".
В разговор с Ивайло Стефанов за предаването "Аларма" по Програма "Христо Ботев", Виктор Лилов, правозащитник и издател говори обстойно за случаят на саудитския дисидент и журналист Абдулрахман Ал-Халиди, намиращ се вече четвърта година затворен в центъра за задържане на чужденци в софийският квартал Бусманци. Абдулрахман Ал-Халиди е дисидент и..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент Владимир Путин, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Маргарита Шурупова , журналистка от Русия, която е избягала в България в началото на войната на Русия срещу Украйна. Един от авторите в..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Милко Стойков, Бургас: Наследих от сестра си етаж от къща заедно с парцел – отстъпено право на ползване, вещно право на ползване, за което плащам данък за земята и за етажа. Мога ли да заградя наследения от мен терен? Сои институции..
В рубриката ни "Разговорът" днес ни гостува една от най-пъстрите личности на българската сцена – Милица Гладнишка . Гласът ѝ е като магия, която може да носи едновременно сила и нежност, да води слушателя от дълбоките пластове на емоцията до експлозивни мигове на радост и свобода. В нейната музика и актьорска игра се преплитат..
На 4 април всяка година България отбелязва Деня на психолога – професия, която въпреки своето значение за психичното здраве и емоционалното благополучие на хората, често остава в сянката на ежедневието. Историята на този празник е любопитна и започва още през 1992 г., когато група студенти по психология, събрани на купон, решават да изберат 4..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент..
Готови ли сте за първия етиопски концерт в най-новата история на България? Ukandanz (или uKanDanZ , както често се изписва името им), една от..
"Младежки Литературен вестник" е нова и обещаваща инициатива, която събира млади хора, за да творят и да изразяват своите възприятия за съвременната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg