Катина Клявкова е медиатор с богат опит от над 20 години. Тя не само упражнява професията си като медиатор, но също така споделя своите знания като обучител и ментор на медиатори от цялата страна. Нейното образованието в областта на психологията и правото е съществен фактор, който я подготвя да работи като посредник между страни с различни интереси, но с обща кауза или цел.
В интервюто за "Нашият ден" Катина Клявкова обсъжда важната тема за отглеждането на децата след раздялата на родителите през призмата на медиатора. В Деня на споделеното родителство тя разглежда концепцията като модерен, но невинаги правилен отговор на въпроса – какво да правим с децата?.
Споделеното родителство е, както ясно посочва в предаването Катина, една чудесна възможност за децата да поддържат връзка и общуване със своите двама родители. Тя подчертава важността на общата настройка между родителите и разбирането за най-добрия интерес на детето.
Медиацията е ключът за постигането на тази обща настройка, която може да помогне на родителите да разкрият и удовлетворят интересите и потребностите, които са скрити зад конфликтите и отчуждението.
Медиаторите, особено тези с психологическа компетентност, могат да играят важна роля в разрешаването на конфликтите и създаването на конкретни планове за действие, които отговарят на дълбоките интереси на всички засегнати страни.
Така споделеното родителство става не просто идеална концепция, а реалистична възможност, която се осъществява чрез добре обмислена и водена медиация.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Снимки: Личен архив, Pixabay
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg