Гласът му обхваща 4 октави и над 36 тона. През 1998 година Красимир Аврамов, известен като Човека глас, се надпява с автомати "Калашников" и успява да ги надвие. След това заминава за САЩ, за да се впусне в шеметна международна кариера. На 30 май предстои премиера на филм-концерта "Еxperience pop opera в български свят", заснет в Античния театър. В "Нашият ден" Аврамов споделя повече за мащабния проект.
Филмът, който предстои да бъде реализиран на голям екран в салоните "Синеленд", е заснет по време на спектакъла "Български свят", състоял се на 13 септември 2023 година. В концерта са участвали над 120 артисти от България и чужбина.
По думите на Аврамов работата по проекта отнема години. Античният театър е символично място – именно там в края на 90-те години изгрява звездата на Човека глас. През 1998 година на сцената на Амфитеатъра Аврамов прави голям концерт, който бива заснет и излъчен от БНТ, а след това е разпространен в Армения, Казахстан и САЩ.
Още през 2006 година в Лос Анджелис Аврамов има възможността да организира голям поп оперен спектакъл в залата на "Оскарите", но поради технически проблеми концертът не е заснет достатъчно професионално, споделя певецът.
Аврамов изтъква, че спектакълът, който българските зрители ще могат да видят на голям екран, е осъществен с музикалното съдействие на Симфоничния оркестър на БНР, с диригент Димитър Косев, както и с аранжорите Румен Бояджиев-син и Добромир Кисьов. В концерта участват световни артисти като цигуларката Керън Брикс, тайко барабаниста Такуя и обоиста Вълчан Вълчанов-Чани.
14 камери, дрон, кранове и сложна осветителна схема са необходими за заснемането на големия спектакъл, разказва артистът. Филмът-концерт ще има е телевизионно разпространение, но Аврамов акцентира върху това, че екранният спектакъл е предназначен най-вече за голям екран. Билетите са достъпни онлайн.
Аврамов споделя, че животът на спектакъла няма да завърши с българската премиера. В момента се подготвя турне в Китай и се водят преговори за телевизионен показ в Индия.
Целия разговор чуйте в звуковия файл:
За първи път в страната ни ще се проведе международен конгрес на дантелиерите заедно с Фестивала на дантелата в Калофер и Карлово. Домакинството на подобно събитие е изключително признание за стойността на това изкуство. Посетителите през всички дни ще имат уникалния шанс да се потопят в богата програма от изложби, концерти, демонстрации и базари,..
Рубриката "Семейни маршрути" ни отвежда в пещерата "Магурата", гр. Белоградчик, където на 16-и август ще бъде представен интерактивен спектакъл "Възкресението на Евридика" в рамките на фестивала "Тракийски мистерии" 2025. Фестивалът е културен проект на Академия "Орфика ", утвърдил се като жив символ на българското (и европейско) културно и..
В редакция "Хумор и сатира" не робуваме на стереотипи и дадености, но няма как да не се съгласим, че отмине ли средата на август и лятото вече лека-полека отминава. За годината дума няма да отваряме, все още има какво лятно да си кажем, както можете да се убедите в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ще чуете: - Увод с песни от фестивала..
You need to exist ("Ти трябва да съществуваш") казва на читателите си артистът Доминик Харисън, по-известен като Yungblud. Едноименната книга е интерактивен дневник, в който читателите могат да опознаят не само него, но и себе си. Авторът препоръчва дори в дневника да се пише, драска, рисува, страниците да се късат и мачкат. Рок певец, текстописец,..
Днес се открива 31-ото издание на филмовия фестивал в Сараево. Общо 50 филма ще се състезават за наградите "Сърцето на Сараево". Тази година фестивалът включва 16 световни, 5 международни, 28 регионални и 2 национални премиери . Три филма с българско участие ще се борят за статуетки в три от категориите. Редакторката Юлия Владимирова..
Русия, САЩ, Украйна и Европа – какво предстои, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Владо Йончев , главен редактор на OFFNews...
Защо представите на българските политици и общество за почтеност са криворазбрани и кому е нужен съветник по почтеността, коментира във "Въпреки..
Защо беше осъдена да заплати 1000 лв., коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" разследващата журналистка от сайта "За истината" Венелина..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg