Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Образование в Лондон, кариера в България: Историята на Кристиян Доброславов

| обновено на 25.07.24 в 10:24
Снимка: Pixabay

В рубриката „Темите на деня“ на предаването „Нашият ден“ гостува Кристиян Доброславов – млад човек, който въпреки образованието си в Англия, избира да се развива в България. Разказвайки за живота си в Обединеното кралство и предизвикателствата пред младите хора, Кристиян сподели своите лични преживявания и мотиви за връщането си в родината.

"Завърших наскоро в Лондон, буквално преди осем-девет месеца", разказва Кристиян. Той е дипломиран в сферата на музикалното продуциране и диджей пърформанс, като преди това завършва френска езикова гимназия в България. Веднага след гимназията той заминава за Лондон, воден от стремежа да намери по-добри възможности за развитие.

Кристиян сподели и впечатленията си от клубната сцена в Лондон, която според него започва да се развива през 70-те години. „Имало е много време и пространство да се разгърне“, обяснява той. Според него България има нужда от поне 30 години, за да навакса.

В ефира на "Нашият ден", Кристиян разкрива, че е заминал за Лондон и под влиянието на негативното говорене на възрастните за България. В онзи момент е бил убеден, че иска да замине. Но в Лондон разбира, че не е заминал, за да търси реализация в чужбина, а защото е мислил, че няма да може да се реализира в България.

Въпреки първоначалните му намерения да намери развитие в Лондон, Кристиян решава да се върне в България. „Знам къде искам да съм“, споделя той. Още първите месеци в Лондон той си казва, че иска да се развие там и след това да се върне в родината си. Кристиян се смята за патриот и много обича държавата и града си.

Чуйте разговора в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Град Съединение – 139 години по-късно

139 години след Съединението на Княжество България с Източна Румелия в "Нашият ден" отправяме поглед към град Съединение . За днешната празнична програма разказва кметът на града Георги Руменов . По думите на Руменов настроението в град Съединение е приповдигнато, а жителите имат самочувствието, че са част от честването на великия акт от..

публикувано на 06.09.24 в 09:50

Пловдив празнува в Деня на Съединението

В деня, в който отбелязваме 139 години от Съединението, Пловдив празнува . "Нашият ден" разкрива картина от града, наричан "столица на Съединението" – разказват в "Нашият ден" репортерът Зои Каргиотаки,  Георги Шопов , учител по история във Френската езикова гимназия в града и Стоян Иванов , директор на Регионалния исторически музей в Пловдив...

публикувано на 06.09.24 в 09:25

Черешови дневници

Борислав Бориславов е един от производителите на череши в кюстендилския край. Завърнал се от чужбина с желание да произвежда в България, най-естественото за него е да направи черешови и сливови градини. Реколтата тази година бе особено богата и голяма част от плодовете бяха оставени по дърветата. Освен за своята дейност и за кюстендилския край,..

публикувано на 06.09.24 в 09:19
Д-р Бирали Бирали и отец Иван Петков

Съединението тогава и eдинението днес

" С една обща революция да се направи коренно преобразуване на сегашната държавна деспотско-тиранска система и да се замени с демократска република (народно управление). На същото това място, ... в което владее правото на силата, да се издигне храм на истината и правата свобода. ... Българи, турци, евреи и пр. ще бъдат равноправни във всяко..

публикувано на 06.09.24 в 08:28

139 години след Съединението на Княжество България с Източна Румелия

  "Съединението прави силата, а силата ражда независимостта."  За завета на Съединението и неговата интерпретация 139 години по-късно в "Нашият ден" говорят историците доц. Алека Стрезова, д-р Александър Стоянов, проф. Даниел Вачков и доц. Милен Михов. Доц. Стрезова разказва предисторията на Съединението, в чиято основа стои..

публикувано на 06.09.24 в 08:25