Силвана Грънчарова и Христина Топалова-Инка казват за себе си, че са граждани на света, защото през последните 40 години са посетили над 65 държави на петте континента. От 2020 г. Силвана и Инка са в България и са съавтори на книгите "Дишай, за да живееш", "Учебно помагало по енергийна анатомия" и "Работилничка за самоуправление – за деца, юноши и техните родители". Трите книги са мост между науката и духовността, в които те от личен опит разкриват тайните към една успешна професионална кариера в съчетание с формулите за здраве, дълголетие и благоденствие.
"Дишането е един автономен процес, без ние съзнателно да го правим. В книгата "Дишай, за да живееш" има дихателни практики за всяко състояние на човека. Когато дишаме, освен че зареждаме тялото с кислород, зареждаме всяка една клетка с енергия и това е едно от най-важните неща в съзнателното и пълноценно дишане", заявява в ефира на предаването "Следобед за любопитните" Силвана Грънчарова. Практиките не са измислени от авторките на тези книги. Те са обобщение на много древни практики, които се прилагат от различни учения, самото дишане е вътрешна технология.
От 25 години Силвана Грънчарова и Христина Топалова се занимават с изучаване и практика и в книгата обобщават наученото. В книгата са описани тези различни практически умения.
"Практическото умение "заземяване" е само едно от тези умения. Всеки човек е като антена между майката "Земя" и бащата "Небе". Тази техника има за цел всеки един да е връзката между земята и небето. Това помага за активиране на първия енергиен център в нашето тяло, който е връзката ни с майката земя", споделя в ефира Силвана Грънчарова. Тези техники, според нея, развиват вътрешната технология у всеки човек, а дишането е само една от тези технологии или заложби, които човекът притежава.
"В книгата "Работилничка за самоуправление – за деца, юноши и техните родители" с конкретика ние представяме практически как човек може да развие личностните си качества, управленски такива, как да се държи в обществото, какъв е езикът на тялото.
Книгата е практично написана с много изображения, които са полезни и за децата", споделя в ефира на предаването "Следобед за любопитните" Христина Топалова-Инка.
Книгата може да бъде прочетена, да се върнеш и отново разлистиш – акцентира авторката. Енергийното и физическото тяло на човека са единно цяло, но енергийното е по-малко познато за човека, затова трябва да се изучава. Биоенергията, според Христина Топалова, която протича през нас, ние често губим, без да осъзнаваме, а друг път я привличаме несъзнателно.
Цялото интервю в предаването "Следобед за любопитните" на Ани Костова със Силвана Грънчарова и Христина Топалова-Инка, можете да чуете в звуковия файл.
Институтът по математика и информатика - БАН, учредител на Регионалния академичен център на БАН - Бургас, стартира нов проект BG-RRP-2.011-0004 "Иновативна софтуерна платформа за сериозни образователни игри с креативна визуализация за изграждане на компетентност и отговорно управление на природните ресурси" (ProNature). Ръководител на проекта е доц...
Даниъл Т. Уилингам е когнитивен психолог, посветил живота си на нелеката задача да "превежда" достиженията на науката на езика на класната стая. Всички съвети на експерта са събрани в книгата "Защо учениците не обичат училището?", издадена на български език. Като тръгва от тезата, че има девет принципа за работата на ума, които не биха се променили..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството на образованието и науката, Софийският университет "Св. Кл. Охридски" и Институтът за ядрени изследвания и ядрена енергетика към БАН организират изложба, която е посветена на настоящето и бъдещето..
На 18 ноември 1989 г. преди 35 години пред Храм-паметника "Св. Александър Невски" се проведе първият митинг на българската опозиция, възвестил необратимостта на политическите и обществени промени в страната. Тогава видяхме лицата на т.нар. "неформали" – косясали, брадясали, рошави и донякъде неугледни, но в същото време всички с плам в очите,..
Метафора с житейски и медицински привкус, която бе отправна точка в разговора с д-р Наталия Темелкова. Формалният повод бе току-що отминалия Световен ден за борба с диабета. Започнахме своята среща с напомнянето, че д-р Темелкова традиционно ни гостува в средата на месец ноември всяка година и нейната компетентност на ендокринолог винаги буди голям..
Галерия "Стубел " представя избрани творби на Спартак Дерменджиев. Всъщност подбраната колекция, изградена като своеобразно работно ателие на артиста,..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
Тридневният фестивал за некомерсиална камерна съвременна музика "ТрансАрт" ще се проведе за пети път. Ще прозвучи съвременна музика от България и цял свят..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg