Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Основателят на "Сайт Граунд Уеб Хостинг Къмпани" е първият носител на годишната награда на BESCO

| обновено на 12.11.24 в 13:10

На 11 ноември тази година се проведе значимо събитие за българската предприемаческа екосистема – първото издание на “Hall of Fame – Зала на славата на българските предприемачи”, организирано от BESCO. Събитието имаше за цел да отличи изключителен представител на предприемаческата общност, който с успехите си и приноса си е допринесъл за развитието на икономиката и имиджа на България.

“Залата на славата” се състоя на голямата сцена на Народния театър “Иван Вазов” – място с дълбока символика, свързано с културата и ценностите на страната през последните 130 години.

В периода до 11 август 2024 г. широката общественост имаше възможност да номинира заслужили личности. Процесът се основаваше на критерии като дългогодишен принос за развитието на предприемаческата среда и безупречна репутация. От над 100 номинирани кандидати, специално жури, състоящо се от 40 утвърдени бизнес лидери, избра победителя.

По време на официалната церемония първият отличен предприемач бе основателят на хостинг компанията Site Ground Web Hosting Company – Иво Ценов. Неговата награда бе връчена от Светозар Георгиев, член на Управителния съвет на BESCO. Ценов бе признат за изключителния си принос и еталонната си репутация в сферата на предприемачеството.

Сред финалистите, почетени за личния си принос, се наредиха Христо Христов, изпълнителен директор на “Дарик Радио”; Михаил Стойчев и Георги Петров, създатели и главни изпълнителни директори на “Юексифай“ (Uxify); братята Свилен и Константин Рангелови, създатели на “Дронамикс“ (Dronamics); както и Райчо Райчев, основател на “Ендуросат“ (Endurosat).

Специално за “Нашият ден” своите впечатления сподели Мартин Стоилков, представител на “Развитие на общността” в Българската старъп асоциация и главен организатор на събитието. Той подчерта, че българската предприемаческа екосистема става все по-активна и забележима, като все повече събития поставят акцент върху успехите в различни категории.

“Идеята ни беше да направим нещо по-различно – да отбележим ценностите на предприемачеството в България, да покажем хората, които през последните 10-15 години са най-много допринесли за развитието на тази среда и един от тях да бъде отличен”, разказа Стоилков. Той допълни, че Иво Ценов е личност с безупречна репутация и е направил много за развитието на предприемачеството в страната.

Чуйте разговора в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Импулсът в мен: Вреден ли е смартфонът

Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..

публикувано на 24.02.25 в 15:26

Архитектурата е неизбежна: Защо критиката е от съществено значение?

В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..

обновено на 24.02.25 в 10:56

Утопията е антиутопия

Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..

публикувано на 24.02.25 в 10:30

Ученето може да е лесно за децата със специални образователни потребности

Обучението на деца със специални образователни потребности (СОП) е предизвикателство както за родителите, така и за учителите. Една от причините е липсата на достатъчно материали, които обучаващият да избере и да адаптира към потребностите на конкретния ученик. В мрежата се откриват сборници и материали, чиито високи цени авторите им оправдават с..

публикувано на 24.02.25 в 10:27
Ана-Мария Кръстева, Никола Антонов, доц. Стефка Венкова, пастир Благовест Николов

Музиката при богослужението

Честата употреба на думите "пея" и "песнопение" са факт на страниците на Свещеното Писание. От най-древни времена музиката и религията са свързани. Исторически не само в християнството, но във всички религии музиката се използва. Чрез нея се изразява както съкрушение и разкаяние така и вяра, възхищение от величието на силата Божия и благодарност към..

публикувано на 24.02.25 в 10:25