Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обичта спасява в новия български сериал "Майките"

Новият български сериал "Майките" има премиера в родния телевизионен ефир. Създаден е по едноименния роман на Теодора Димова.

В продължение на шест седмици зрителите ще могат да проследят историята на шест различни семейства и взаимоотношенията между родители и деца. Сериалът изследва проблема на нарушената семейна връзка, която води до съкрушителни житейски избори.

Сюжетът на социалната драма проследява историите на шест деца, които създават връзка с новата си учителка (в ролята влиза Боряна Братоева). На пръв поглед тя не се различава от останалите учители, но благодарение на нея оценките на класа се повишават, възникват приятелства, а отношенията между учениците започват да се променят. Във всяко семейство има скрит или явен проблем. Това е причина обожаваната от децата учителка да се превърне в онази липсваща майка, за която всички те мечтаят.

В ролите на родителите зрителите ще видят едни от най-популярните и обичани български актьори – Рая Пеева, Юлиан Костов, Захари Бахаров, Юлиан Вергов, Гергана Плетньова, Петър Антонов, Доля Гавански, Петя Силянова, Мартина Апостолова, Деян Ангелов и Илияна Коджабашева. В техни деца ще се превъплътят младите актьори Матю Горанов, Евелина Бибова, Грета Георгиева, Светлозар Янакиев, Лора Ахтарджиева, Иван Иванов и Ясмина Радева.

Режисьор на "Майките" е Виктор Чучков-син. Сценаристи са Александър Чобанов, Лило Петров и Владислав Тинчев, а оператор – Александър Станишев. Продуцент е Александър Христов, музиката е на Любомир Денев-син.

"Майките" започва на 20 март и ще се излъчва по НОВА.

За сериала Велин Манов разговаря в "Артефир" със сценаристите Александър Чобанов и Лило Петров. 

Снимки – Нова телевизия

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Музика, планини и България

"Семейно радио" излъчва от Художествената галерия "Проф. Васил Захариев" в Самоков по време на Международния джаз фестивал "Д-р Емил Илиев", който се провежда в Боровец от 1 до 6 август. Събеседници в подвижното студио на БНР са: кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов със съпругата си Любослава, директорът на фестивала д-р Таня Илиева с дъщеря..

публикувано на 02.08.25 в 16:11

За съблазните и още нещо

В редакция "Хумор и сатира" сме готови на почти всичко само и само някой нещо да научи, та да сполучи. Има и хора, които са готови да отидат отвъд това "почти", за тях и за много друго ще разкажем в неделя (3 август) веднага след новините в 18 часа, когато ще чуете: • Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос",..

публикувано на 02.08.25 в 10:35

Фондация "Елизабет Костова" – отворените врати към литературата

Фондацията е основана през 2007 година от американската писателка Елизабет Костова заедно със Светлозар Желев. Оттогава дейността ѝ се разширява в посока на запознаване на света със съвременните български автори и техните творби чрез преводи и издаване, иницииране на международен обмен и сътрудничество между писатели с възможности за творческото им..

публикувано на 02.08.25 в 09:05

Сюзан Зонтаг и образите на болестта

"Болестта е нощта на живота, тежко поданство. Всички имаме по рождение двойно гражданство: в царството на здравите и в царството на болните. И макар че предпочитаме да си служим само с по-добрия паспорт, всеки рано или късно е принуден поне за кратко да се легитимира като поданик на другото царство", пише – както я нарича "Ню Йорк Таймс – "тъмната..

публикувано на 01.08.25 в 17:10

За животните и хората в "Хумор и сатира"

В литературния салон на "Хумор и сатира" този път сме подготвили изключително разнообразна колекция текстове. От Вазов и Чудомир, от Чапек и Мрожек. Истинска наслада за душата! Ироничния, цветен език на Вазов, парадоксалната образност на Чапек, абсурдния хумор на Мрожек – всичкото това удоволствие е обединено от темата за животните в света на..

публикувано на 01.08.25 в 16:20