Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Месец на фотографията на Веселин Боришев

4
Веселин Боришев
Снимка: Булфото

За пръв и последен път, твърди фотографът, че организира подобно приключение на сетивата. От изборът на мястото – "Culture Lab – Замъка на свободата", та до броя на изложбите, които текат едновременно – седем! Както сам Боришев признава: "Изработил много, но показал малко, животът му се върти в бърз, синкопиран от злоупотреби оборот. Няма за кога да разтяга програми и проекти, локуми и компромиси. Следва опит за ударен показ, за "сега или никога", а после... После ще видим." Заглавията на отделните изложби, разположени в различни части на ъндърграунд пространството са "Ванга", "Postfactum", "Неомърсен", "Botanica", "Framing" и "Framing.без цензура".


Основната експозиция е озаглавена "Дом, сладък дом" (с финансовата подкрепа на НФК) и е придружена с албум от фотографии на Веселин Боришев, който казва направо, че това е живота му. В албума четем в текста на Стефан Иванов, част от самата изложба следното: "кой е почистил кога опустя / сградата на живота". Тук няма опит за равносметка, защото Боришев още не е стигнал – пак по думите му – до това време, а вече работи върху нов проект.

Изложбата е открита, а закриването ѝ е на 18 октомври, когато може да получите някоя от неговите фотографии.

Чуйте Веселин Боришев


Снимки - Булфото
По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

"100 килима от Котленско" под открито небе

Изложбата под открито небе "100 килима от Котленско" ще се състои от 19 до 22 септември в екоселище "Синия вир" в село Медвен. Събитието събира на едно място ръчно тъкани килими, всеки от които носи духа на Котленския край, историите на женските ръце, които са ги създали, и символите, вплетени в традицията, разказва Дора Куршумова. Изложбата..

публикувано на 19.09.25 в 13:00

"Мисията забравена" – филм за първата голяма мироопазваща мисия на България

На 21 септември – Международния ден на мира, обявен от Общото събрание на ООН, предстои премиерата на документалния филм "Мисията забравена" . Негов автор и режисьор е Христо Йоцов , който посвещава творбата си на една малко известна страница от новата българска история – първата голяма мисия на ООН за поддържане на мира след края на Студената..

обновено на 19.09.25 в 12:48

Малки актьори, големи уроци: мисията на детския театър в Карлово

В съвременното образование все по-често се търсят нови подходи за развиване на личността и уменията на децата. Един от пътищата, който може да играе решаваща роля, е театърът. За неговата сила, мисия и възпитателна стойност разказва Зоя Станкова – художествен ръководител на Детски театър "Иван Стефанов" в Карлово. Театърът – ежедневна игра и..

обновено на 19.09.25 в 10:50
Лусина Терзиян (в ляво) и Юлия Владимирова

Pictoplasma x Balkans: второто балканско издание на форума за съвременно изкуство и дизайн

Как се създават персонажи, докато пътуваш с БДЖ – това ще разберат участниците в Pictoplasma х Balkans във Варна . В "Нашият ден" разговаряме с Лусина Терзиян , създател и организатор на събитието. Творчески работилници във влака от София до Врана (19 септември) и изложба в 100-годишната Централна жп гара на Морската столица са част от..

публикувано на 19.09.25 в 10:32

Награждават победителите в конкурса на БНР за есе с церемония в молдовския град Тараклия

Днес (19 септември) от 17 ч. във филиала на Русенския университет "Ангел Кънчев" в град Тараклия, Република Молдова, ще се състои церемония по награждаване на ученици от студенти от Украйна и Молдова, взели участие в  конкурса за есе, организиран от Българското национално радио под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова с подкрепата на МОН и..

публикувано на 19.09.25 в 09:52