Вицепрезидентът Илияна Йотова открива на 3 ноември в световноизвестния музей “Гети” в Лос Анджелис изложбата “Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция”, съобщиха от прессекретариата на президентската институция.
Златни съкровища и артефакти от 14 наши музея ще гостуват на музея “Гети”в Лос Анджелис
В експозицията участват 14 български музея с над 150 експоната. Над 90 процента от всички представени предмети идват от нашата страна. Артефактите обхващат период от над две хилядолетия – от късната бронзова епоха (II хил. пр.Хр.) до времето на Римската империя, и илюстрират важното място на Тракия в древния свят.
По покана на музея инициативата се провежда под патронажа на българския вицепрезидент. Съорганизатори на изложбата са Националният археологически институт с музей при Българската академия на науките и Министерството на културата.
Музей “Старинен Несебър” представя безценни артефакти на изложба в Лос Анджелис
Ден преди откриването на изложбата Илияна Йотова отбеляза Деня на народните будители заедно с учениците от Българското училище “Св. св. Кирил и Методий” в Лос Анджелис.Бившият Дом-паметник на Българската комунистическа партия на връх Бузлуджа трябва да бъде запазен и да се превърне в туристическа дестинация, която да носи ползи и средства за региона. Около това мнение се обединиха посетители на фестивала Open..
На 1 юли 2025 г. Държавна опера – Стара Загора отбеляза столетен юбилей. В програмата, посветена на 100-годишнината, първата извънстолична оперна трупа у нас заложи десет премиери, спектакли на Детско-юношеската студия за опера и балет, репертоарни..
Траен е интересът към родните висши училища сред младите хора с български произход от чужбина, кандидатстващи в тях по постановление №103 на Министерския съвет от 1993 г. Постановлението урежда преференциални условия за наши сънародници от диаспорите,..
Александра-Йоана Александрова – актриса, певица и модел с впечатляваща външност, музикален талант и ярко сценично присъствие, беше в София в края на юли..