Ориан Бринкман - президент на Европейската организация на потребителите коментира:
"Знакът за качество ще покаже на потребителите, че сайтът отговаря на законовите изисквания и в същото време покрива допълнителни критерии, които са заложени от независима организация. Тази инициатива има позитивен аспект за икономиката на страната като цяло. Тя ще популяризира онлайн търговията и ще предостави защитена среда за потребителите. Знакът за качество се предоставя за определено време, за да не злоупотребяват търговците.
По данни от 2016 година, 27% от българите пазаруват онлайн, а страната ни се нарежда на първо място в ЕС по поръчка на дрехи и спортна екипировка. Най-големите страхове на пазаруващите онлайн са, че няма да могат да заменят продукта, ако той не е точния размер, че продуктът ще бъде повреден или грешен, че данните им ще бъдат откраднати. Те се оплакват също от дългите срокове за доставка, недоставяне на стоката, несъответствие на получения продукт с описанието му в уеб сайта.
Знакът създава сигурност на хората. Задължително условие е използването на криптирана връзка. Тоест рискът някой да открадне данните ви е преодолян, каза д-р Богомил Николов - изпълнителен директор на БНА „Активни потребители”:
Ориан Бринкман сравни новия знак с лекарство:
Ако трябва да сравним знака за доверие с вид лекарство - той не е хапчето, което взимаме, когато вече сме болни. По-скоро е витаминът, който служи за превенция.Знаците за доверие променят онлайн пазара изцяло. Когато започнат да се използват и окажат своето позитивно влияние, все повече търговци изявяват желание да поставят знак за доверие. По този начин те повишават качеството на услугите си, а потребителите избират по-лесно на кого да се доверят.
Знак за качество се използва в голяма част от европейските страни от дълги години насам. От компанията създател на "е! надежден" се надяват, че ще спечелят доверието на търговците и потребителите и че знакът ще окаже позитивно влияние върху онлайн пазаруването в България.
Продължава седмицата, в която анализатори във "Форум" правят равносметка на 2024-та и споделят очакванията си за 2025 година. Арман Бабикян, пиар експерт и Георги Проданов, политолог днес коментираха какво се случва в момента и какви биха били последствията при възможните изходи от продължаващите преговори за редовно..
Заради неефективност на нощния градски транспорт в София Карлос Контрера е предложил съкращаване на линии още през март 2024 година, съобщи пред БНР самият той. Контрера е общински съветник трети мандат и е зам.-председател на Комисията по транспорт в СОС. В доклад (с Ваня Григорова) той се предлага да бъдат спрени две от линиите на нощния..
Ако трябва да търсим в американската съвременна политика два персонажа, които са диаметрално противоположни - това са Джими Картър и Доналд Тръмп, който след около седмица ще влезе в Овалния кабинет. Това заяви журналистът Енчо Господинов в ефира на Радио София. Той разказа, че е бил 27-годишен репортер, когато Джими Картър полага клетва като 39-ия..
Началото на годината традиционно е време за анализи и прогнози. Обръщаме поглед към пазара на труда. Какъв беше той през 2024-та и какви са прогнозите за 2025-а? Обявите за работа, заетостта, цената на труда - търсенето и предлагането в различните сектори, как технологиите оформят и влияят на начина, по който работят и се развиват компаниите...
Стремежът към поевтиняване е общ знаменател за много хранителни стоки и продукти , които през последните месеци и години видимо са влошили качеството си. Това обикновено става там, където технологиите позволяват използването на евтини заместители . Това коментира пред БНР-Радио София Богомил Николов от Асоциацията на активните..
Дали ще бъдат спрени две от линиите на нощния градски транспорт - N3 и N4, а другите две - N1 и N2 ще обслужват пътници само в петък и събота, ще реши Столичният общински съвет на следващото си заседание (16 януари), ако предложението в доклада на Ваня Григорова и на Карлос Контрера бъде прието. Противници на "орязването" на нощните..
“Лицата на нощна София“ - така е озаглавена предстоящата изложба, за която разказа в предаването “Радиокафе“ музикалният журналист и фотограф Иваничка Кючукова. “Лицата на София и на музиката са важно нещо за мен, но те са важни и за самия град“, отбелязва тя и допълва, че в нейното ежедневие често среща различните лица на София - публиката и..