Съвременният будител участва в подобряването на живота на хората, добавя стойност в общественото развитие, без да очаква благодарност. Всичко, което ни кара да сме в крак с технологичния ХХІ век, е будителство.
Тези определения могат да влязат в речник или учебник, защото в студиото на Радио София ги каза д-р Милен Врабевски. Освен основател и председател на фондация „Българска памет“, той е и първият Будител на годината, избран с гласовете на публиката .
Фондацията и днес продължава активно да подпомага български многодетни семейства, да организира семинари за деца от българската диаспора, да дарява хора, училища и цели селища в нужда.
„Надявам се при една транслация на позитивна енергия да се получи верижна реакция от добронамереност и ефективност. Всекидневната ефективна полезност е нашият ключ към успеха“, убеден е д-р Врабевски
Вниманието към семействата с повече деца е форма на борба с демографската криза. А децата на семинарите „разбират, че си струва да се научат да живеят в любов и разбирателство“.
Д-р Милен Врабевски продължава и по линия на неговия проект Intelligent Music Project и последно издадения албум Life motion. Сред представяне в успешно турне у нас и в Европа, в момента песента “Every Time” е поредна седмица на върха в гръцки рок радиостанции.
Неслучайно без особена пауза музикантите имат готовност да работят за шестия албум.
„Случихме с водещия вокал – на Рони Ромеро. Той излиза на сцената, за да даде вяра на публиката. Приел е своята мисия“, допълва д-р Врабевски.
Инициативата „Будител на годината“ (1 ноември) наближава.
На страницата й във фейсбук очаквайте първите видеа, а от утре започва гласуването.
Чуйте целия разговор на Ива Дойчинова с д-р Милен Врабевски.
За мнозина първата асоциация, която поражда името на д-р Милен Врабевски, е фондация "Българска памет" и инициативите под нейния флаг. Той е предприемач, бизнес лидер, лекар и консултант, родолюбец и благодетел. Многократно е награждаван от творчески,..
Преди да се промени изцяло избирателната система у нас, е необходима промяна на много закони, коментира пред Радио София политическият анализатор Тончо Краевски. По думите му, в момента в България има регистрирани над 100 политически партии...
Денят на народните будители беше отбелязан в новостроящия се православен храм "Св. Патриарх Евтимий Търновски" в столичния район "Люлин". Ученици от всички училища на района представиха галерия на открито с портрети и мисли на бележити български..
Теодора Милева е на 18 години от София, но от 3 години живее и учи във Виена, Австрия. Тя беше номинирана за "Будител на годината". Теодора Милева попадна в класацията заради културния мост, който тя самата представлява, свързвайки България и..
Битката за Белия Дом продължава да бъде инфарктна четири дни преди приключването й. Вицепрезидентът Камала Харис и бившият президент Доналд Тръмп залагат на последни опити да съберат гласове. Междувременно над 65 милиона в Съединените Щати вече..
Гражданска инициатива за непризнаване на изборните резултати за 51-во Народно събрание, поиска вотът да бъде касиран. Пред журналисти Тихомир Василев от гражданската инициатива заяви, че в новия парламент ще има "фалшиви" депутати. "Ние няма..
45 разговора с големи личности - от Леда Милева през актьорите Ламбо и Тодор Колев до Димо от група "ПИФ" събра в една книга дългогодишната журналистка в сферата на културата Виолета Цветкова . В творческо поле за срещите ѝ с големите личности се..
В „Радиокафе“ ни гостува виолончелистката Кристиана Алипиева - Михайлова от Софийската филхармония. Тя е и създател на КласикАрт – състав, създаден през 2017. „Събра ни любовта към камерната музика – приятели, смея да твърдя, блестящи музиканти, които..