Съвременният будител участва в подобряването на живота на хората, добавя стойност в общественото развитие, без да очаква благодарност. Всичко, което ни кара да сме в крак с технологичния ХХІ век, е будителство.
Тези определения могат да влязат в речник или учебник, защото в студиото на Радио София ги каза д-р Милен Врабевски. Освен основател и председател на фондация „Българска памет“, той е и първият Будител на годината, избран с гласовете на публиката .
Фондацията и днес продължава активно да подпомага български многодетни семейства, да организира семинари за деца от българската диаспора, да дарява хора, училища и цели селища в нужда.
„Надявам се при една транслация на позитивна енергия да се получи верижна реакция от добронамереност и ефективност. Всекидневната ефективна полезност е нашият ключ към успеха“, убеден е д-р Врабевски
Вниманието към семействата с повече деца е форма на борба с демографската криза. А децата на семинарите „разбират, че си струва да се научат да живеят в любов и разбирателство“.
Д-р Милен Врабевски продължава и по линия на неговия проект Intelligent Music Project и последно издадения албум Life motion. Сред представяне в успешно турне у нас и в Европа, в момента песента “Every Time” е поредна седмица на върха в гръцки рок радиостанции.
Неслучайно без особена пауза музикантите имат готовност да работят за шестия албум.
„Случихме с водещия вокал – на Рони Ромеро. Той излиза на сцената, за да даде вяра на публиката. Приел е своята мисия“, допълва д-р Врабевски.
Инициативата „Будител на годината“ (1 ноември) наближава.
На страницата й във фейсбук очаквайте първите видеа, а от утре започва гласуването.
Чуйте целия разговор на Ива Дойчинова с д-р Милен Врабевски.
За мнозина първата асоциация, която поражда името на д-р Милен Врабевски, е фондация "Българска памет" и инициативите под нейния флаг. Той е предприемач, бизнес лидер, лекар и консултант, родолюбец и благодетел. Многократно е награждаван от творчески,..
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада -..