Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В по-малките хотели и къщите за гости са по-гъвкави към туристите

Снимка: Архив

Въпреки притесненията в туристическия сектор, по-малките места за настаняване стават все по-предпочитани и това дава оптимизъм на собственици и управители на къщи за гости и хотелчета. Това констатира пред Радио София Елеонора Йосифова от Българската асоциация по алтернативен туризъм.

Обяснението е свързано с по-малкото хора и възможността да се поддържа по-безопасна среда в епидемичната ситуация.

Има и съкратени кадри заради кризата, но повечето са се научили да бъдат гъвкави, предлагат различни варианти на клиентите и гледат да оцелеят, защото най-често става дума за семеен бизнес, допълни Йосифова.

„Къщите за гости без традиционно предлаганата храна губят от чара на преживяването.“

След затварянето през лятото в много от обектите са се надявали декемврийските празници да донесат работа и спокойствие.

Чуйте разговора на Антония Каменичка с Елеонора Йосифова.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Още по темата

Зимните ни курорти са в готовност да посрещнат българските туристи

На прага сме на зимния сезон, трите ни големи български зимни курорти непрекъснато се състезават и доказват кой е най-известният, най-слънчевият, най-зеленията, най-старият на Балканите. Едно е ясно обаче - за всички предстои труден сезон.  Още в края на..

публикувано на 10.12.20 в 16:45

Константин Занков: Хотелите са готови за зимния сезон, хигиената е много добра

Ситуацията, в която живеем, не е обичайна и е много нестандартна за нас, но трябва да продължим да живеем, тъй като тази година без пътешествия няма кой да ни я върне, каза пред Радио София Константин Занков от Института за анализи и оценки в..

публикувано на 10.12.20 в 16:08
ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - архимандрит професор Евтимий Сапунджиев

Кой е архимандрит професор Евтимий Сапунджиев? Защо личността и делата му са с толкова съществен принос в развитието на богословието в България? Той  е духовник, учен, апологет, учител, общественик и пламенен защитник на християнството.  През тази..

публикувано на 28.09.24 в 16:00

Софийски разкази - Изгубените софийски символи

Разговорът е със Здравко Петров от “Исторически маршрути”. Старата централна гара е един от тези изгубени символи - тя служи от 1888, когато железницата стига до София. Кои са архитектите и инженерите ѝ, както и за други символи на града - в звуковия файл:..

публикувано на 28.09.24 в 15:00
Юлиян Стоянов и Илко Градев

Пресечните точки като трето течение

Юлиян Стоянов и Илко Градев са членове на септет The Crossing Points Collective. Третото течение в джаза  (The Third Stream) съществува от над половин век и е много хубаво, че в България млади музиканти продължават търсенията на първопроходците ни в него,..

публикувано на 28.09.24 в 13:39

Когато хората са се събирали да свирят

Наградата за принос към музикалното изкуство акад. Марин Големинов - от Кюстендил се включва Лили Големинова: "Наградата се връчва на рождения му ден, а той е роден в годината на Независимостта. Тогава хората са се събирали да си свирят в камерни..

публикувано на 28.09.24 в 13:20
Кирил Карамфилов

Повдигаме завесата към убиец номер едно

С проф. Кирил Карамфилов говорим за Световния ден на сърцето - 29 септември: "Традиционно това е ден, в който се опитваме да привлечем вниманието към здравословния начин на живот, да познаваме и нормата, и патологията. Повдигаме завесата към убиец номер..

публикувано на 28.09.24 в 13:03

Адресите на любовта - Александър Батенберг

Българка ражда на княз Александър Батенберг три двойки близнаци за 7 години Образован, строен, мъжествен, много красив, с бадемови весели очи, с тънки вежди, бяло лице с алени бузи и черни засукани мустачки, 22-годишният княз Александър Батенберг веднага..

публикувано на 28.09.24 в 14:00
Юлиян Петров

Не може да има единен национален стандарт за качество в образованието при толкова различни училища

Над 78% от хората в България смятат, че учебните програми трябва да бъдат опростени като се намали обемът информация и да се наблегне на практически упражнения и формиране на компетентности . Това показва поредното изследване на..

публикувано на 27.09.24 в 18:36