„Този мост го ползваме от моето детство. През годините на няколко пъти е извършван ремонт на моста, но в момента е доста зле и аз избягвам да минавам оттам“, каза Георгиев.
„Дори само козметичен ремонт би бил полезен за жителите и гостите на селото. Много столичани имат крайградски къщи в Желен и мостът се ползва активно. Досега съоръжението функционираше нормално и продължават да преминават автомобили, но вече е много опасно. По този път всеки ден минава и маршрутка, която кара учениците от с. Желен до Своге, тъй като в селото няма училище. Пътят се използва и от камиони за дърводобив, но мостът вече не може да понася такива тежки товари“, смята Александър Георгиев.
Зам.-кметът на община Своге инж. Валентин Михайлов е бил на място тази сутрин, за да провери състоянието на участъка.
„Мостът е изграден през 1970 г. и е изключително важен за предвижването на жителите от село Желен. Знаете, че имаше няколко наводнения през годините и при всяко наводнение има такива проблеми. След последното наводнение през месец януари сме направили оглед. Поискахме пари от Междуведомствената комисия към МС. Община Своге направи техническа експертиза. Със собствени средства ще сменим дървената конструкция на моста. Вече имаме избран изпълнител. Чакаме от Комисията 69 хил. лева, които още не сме получили“, каза инж. Валентин Михайлов.
Зам.-кметът на община Своге увери, че няма да бъде направен компромис със сигурността и мостовото съоръжение ще бъде ремонтирано.
„Свлачището в района е едно от най-големите в страната. Направена е обществена поръчка за избор на изпълнител. Надявам се до края на юни фирмата да може да влезе и да укрепи пътя. Просто трябва да сме търпеливи още няколко седмици и всичко ще е наред“, добави Михайлов.
В края на месец юни се очаква ремонтните дейности да започнат и да приключат в рамките на месец и половина, каза инж. Валентин Михайлов.
Подробности за проблемния участък можете да чуете в звуковия файлКултурното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..