След 2-годишно отсъствие, Искрен Тончев-Искрата ударно се завърна на музикалната сцена. За по-малко от 2 месеца той издаде два сингъла.
Ето какво разказа за слушателската аудитория на Радио София, където представи най-новия си сингъл „Първи и последен“.
„След като направих тази дълга пауза, използвах времето да творя, да създавам нова музика, смених екипа с който работя, а сега съм самопродуциращ се. Завръщам се с нова продукция и нямам търпение да я споделя със слушателите.“
Искрата сподели,че продължава собствената си музикална линия, а текстовете са една палитра от човешки истории, в които всеки слушател ще открие нещо за себе си.
Разликата отпреди и след завръщането певецът определи като факт, че е самопродуциращ се, а решенията и нещата които прави зависят от самия него.
„В музикалната индустрия трябва да си умен и адаптивен, за да се справяш добре“, каза още той.
По думите му, за да се научи човек да прави добра музика, трябва да го направи доста пъти.
Искрен Тончев има 55 авторски песни от последните години, и около 300, които още не са излъчвани.
„Този процес по нищо не се различава от спортните тренировки – колкото пъти си минал през него, толкова повече ти е ясен и лесен и става все по-естествен“, каза още музикантът.
Чуйте разговора за подробности за втория сингъл на Искрата - „Черният път“, за пътешествието му из Италия и какво още му предстои.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..