Приемът по програмата е започнал на 5 октомври 2022 г., кандидатурите са били около 20, като до втори кръг са били допуснати 14 кандидатури. Те са били разгледани от четиричленно жури. Програмата има 18 годишна история, като до момента има завършили стипендианти, които са на високи мениджърски позиции и са се реализирали като успешни хора.
"Тази програма е изключително мотивираща и за това, че има толкова дълга история и виждаме съдбите на децата", сподели Рашева и добави:
"Мислехме как да променим условията така, че да допуснем ученици, които са загубили родителите си, при двама починали родители".
Тя отбеляза, че критериите и успехът са субективни, като тяхната цел е да може да се опознаят децата. Освен въпросник се пишат и есета по дадена тема, чрез които децата разказват за своя личен опит с изборите и уменията си.
"В последните години от началото до края стои една компания, която ни подкрепя, един бизнес - този на учредителя ни. От три години насам ни подкрепя и една друга международна компания и за нас това е изключително. Ние само така можем да помагаме, ако има някой зад гърба ни, който финансира. За щастие от миналата година имаме и индивидуални дарители", каза Рашева.
Тя добави, че интересите на тези деца са много разностранни и любовта им към нещо конкретно ги тласка към това да постигат успехите си и в училище. Приемът на участници в конкурса "Млад благотворител" предстои, като освен каузите ученици да подкрепят деца без родители и възрастни хора в нужда, екологични проекти и съхраняване на музикалното наследство, ще има отделна категория за предприемачи и новатори.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..