"Може би този ковид освен, че за съжаление отне животи и не беше хубав период в живота на хората, някак си промени представата за това какво значи да работиш и откъде. Оттогава концепцията да работиш от офис не е съвсем същата", отбеляза той.
Относно името на новата си песен Falling музикантът каза:
"Понякога си мислим, че летим, но летейки ние падаме. За мен музиката е един плавателен съд и за мен ако човек няма стойностен текст, това е просто една пропусната възможност да достигне до слушателите."
По думите му заедно с останалите музиканти - Ташо Колев и Георги Станев имат амбицията да направят албум.
"На 8 март имахме една кауза "Мъже против насилието" и продължаваме да сме на същата си позиция, но за съжаление освен нас и Inner Glowнямаше много подкрепа. Аз смятам да го повторим идния март отново. Според мен ние трябва да сме гласа на едно общество", сподели Жан Мар. По отношение на това, че песента е в стилистиката на звука от 2000-та година той каза:
"В музикалното пространство има едно мнение, че всичко трябва да е ново на всяка цена, всичко трябва да е радикално. Но някак си в това търсене на новото и фрапантното моето усещане е, че губим много музикална стойност. Сякаш губим усещането си за музика. Аз, като написах тази песен влязох в звукозаписното студио с нуждата и усещането да мога да запазя част от нещата, които харесвам. Аз съм такова поколение, че за мен музиката от 2000-та година е много ценна."
По думите му в звученето й има една емоционалност и прозрачност, която е характерна и за музиката на хората от Сиатъл - Крис Корнел, Кърт Кобейн... Текстовете и песните засягат много лични и дълбоки теми, а именно болката, депресията, загубената вяра в живота.
"Песента ми не засяга тези теми, но засяга нещо, с което ние се сблъскваме много често. А именно вярвайки в нещо, ние се сблъскваме с реалността и пред нас е изборът между това да се приемем ли като жертви, или просто да приемем, че понякога за да станем трябва да паднем", сподели музикантът.
Той отбеляза, че преди година е започнал да учи за психотерапевт и оттогава има нов прочит на всичко това, което се случва около него. Освен това каза, че в новата музика, която излиза липсва дълбочина, тя е по-повърхностна.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...
Ана Андреу Бакеро гостува в България с дебютния си исторически роман „Принцесата от Бухенвалд“ – печалната история на Мафалда Савойска, сестра на Царица Йоанна Българска. Събеседник ни е Деметра Димитрова, редактор на романа: "Тайно се надявахме тя да дойде, имахме интересен диалог с читателите. Инициативата дойде от Институт "Сервантес"...
Лечение чрез хипноза – митове и легенди. Гост по темата е Екатерина Цанова: психолог, който работи с Позитивна психотерапия и Хипнотерапия при паник атаки, повишена тревожност, страхове, фобии, безсъние, депресивни състояния, обсесивно-компулсивно разстройство, хранителни разстройства, житейски кризи и др.: "Хипнозата е състояние на контролиран..
Започва 29-то издание на София Филм Фест – представя ни го основателят, самият Стефан Китанов: "Особено забележително е присъствието на българския филм - около 60 от 180-те филма са български. Почти 50 са премиерни, Важно е да гледаме българското кино в контекст, да сравним филмите помежду им и със световни. Темите са многообразни - от исторически до..
Започва Мисия „Стани инженер изобретател в Музейко“ – в нея ни въвеждат Александра Димитрова и Валентина Венкова: "Децата учат чрез играта, чрез преживявания. Така усвояват нови знания много лесно. Активират се всички видове интелигентност. С днешните работилници даваме възможност да се докоснат до различни професии, да влязат в обувките на..