Българската предприемаческа асоциация (BESCO) организира първото издание на "Hall of Fame - Зала на славата на българските предприемачи", което ще се проведе на 11 ноември тази година, съобщиха от неправителствената организация, която обединява стартъпи, инвеститори, правителство, институции и други заинтересовани страни, свързани с иновациите.
Целта на събитието е всяка година да отличава човек от екосистемата на стартъпите на база успеха, който е постигнал и влиянието, което има за развитието на предприемаческата среда и страната ни, посочват от BESCO.
"Hall of Fame" ще се състои на голямата сцена на Народния театър, правейки символична връзка между мястото, свързано исторически с културата и ценностите ни през последните 130 години и хората, които са пример за нови ценности, и които гледат напред към бъдещето, посочват организаторите.
Номинациите
Критериите, по които ще бъде отличена първата личност в "Зала на славата", са да се помогнала за развитието на предприемаческата екосистема в период от над 10 години, да има безспорно добра репутация, да не бъде активна политическа личност към момента на номинация, да не е член на Управителния съвет на BESCO.
До вчерашния ден, 11 август 2024 г. всеки член и последовател на BESCO имаше възможност да назове името на този, който вярва, че заслужава да бъде номиниран.
Гласуването
В следващия етап на гласуване ще преминат топ 10 личности, получили най-голям брой номинации. От 19 до 31 август ще протече гласуване, в което журито, съставено от над 100 покровители на BESCO, ще избере победителя.
Повече разказа пред Радио София Добромир Иванов – изпълнителен директор на Българската предприемаческа асоциация:
"Причината да организираме цялото събитие е желанието ни да покажем пред по-широка част от обществото, че в България на фона на негативните неща, които често се случват по примера на Олимпийските игри, които ни показаха, че има хора, с които можем да се гордеем, които стават най-добрите в света и това е прекрасно и може да ни обедини като нация, така и отвъд спорта, в предприемачеството и бизнеса. Има хора, с които можем да се гордеем, да са лице на страната ни, които създават продукти и услуги използвани по цял свят. Успешни българи, различни от общоприетия стереотип за бизнесмена с ланеца, чалгата и джипа. Възприятие отминало и остаряло, че новите модели пример за младите хора са тези, които са избрали да останат в България с труда, образованието и идеите си на улицата няма как да ги познаеш. Че са хора, които обикалят целия свят, правят инвестиции със световно известни личности. Да покажем, че тези хора ги има и в България се случват всеки ден смислени добри неща", изтъкна той.
Чуйте повече от разговора на Данаил Конов в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..