“Днес проведох среща и получих уверение от областния управител Стефан Арсов, че държавният имот с адрес бул. “Цариградско шосе” 125, няма да бъде продаван, въпреки че е включен в списъка с държавни имоти с отпаднала необходимост.
Това е терен с площ над 69 декара, в който попадат плувният басейн, малкият стадион Академик и паркът до него, който наскоро бе разчистен с помощта на граждани, както и сгради на МОН и СУ.
През годините многократно съм провеждал срещи с различни областни управители, за да обсъдим прехвърлянето на имота или части от него от държавата на Столичната община.
Специално по отношение на парка, за да полагаме системна грижа за него, имотът трябва да стане част от зелената система на София.Поради същата причина, общинска собственост трябва да стане и пътната инфраструктура около него - става дума за “улицата” около стадиона, която сега просто не е улица, защото не е общинска.
Според мен, трябва да се проведат съвместни срещи със основните заинтересовани страни, като Областната управа на София, Софийския университет, Министерството на образованието и науката, Министерството на младежта и спорта, Столична община, на които да се изготви консенсусно решение и то да бъде предложено на Министерски съвет, който единствен може да се разпорежда с имота“.За да има каквото и да е разпореждане с него, той първо трябва да стане държавна-частна собственост, след това да бъде прехвърлен на Столичната община или на Софийския университет, или на Министерство на образованието, или на Министерство на младежта и спорта, или на всекиго по нещо, както според мен трябва да се случи”, каза в ефира на “Ритъма на столицата” кметът на Слатина Георги Илиев.
Според него това означава всички институции да седнат и да се разберат кой за каква част от този голям - над 69 дка имот, има желание на ползва и да се грижи. “Големият проблем на този имот е, че никой не полага грижи за него.
Чуйте целия разговор на Елена Пъневска в звуковия файл.
Напълно нормална е зачестилата висока сеизмична активност в Аляска, Камчатка и Гърция и няма повод за притеснение. Това обясни в ефира на “Радиокафе” сеизмологът Пламена Райкова . “Не можем да говорим за свръх сеизмична дейност, а областите, където са регистрирани земетресенията са силно сеизмични райони. Особено региона на Аляска, Камчатка - това са..
Започна описването на щетите след големия пожар в Костинбродско. В района се стигна до евакуация и обявяване на частично бедствено положение заради огнената стихия. Десетки са пострадалите семейства от засегнатите места – селата Опицвет, Безден и Богьовци. Местните подозират, че пожарът е тръгнал от военния полигон в Сливница заради учение, което..
Измамници се представят за комисари от ГДБОП, звънят с искане потребителите да изтеглят или да преведат големи суми в тяхна сметка. Измамната схема се състои в обаждане от измамник, който твърди, че е служител на ГДБОП и предупреждава за изтеглен бърз кредит на името на жертвата. “От дирекция “Киберпрестъпност” в ГДБОП получихме множество..
Рехабилитацията на тротоара и паркинга на кръстовището на улиците “Оборище“ и “Черковна“ бяха проверени от район "Оборище", съвместно с възложителя ЦГМ. Дейностите се извършват по програмата на ЦГМ за възстановяване на градската среда, с част от парите, събрани от платеното паркиране в централния район на столицата. Рехабилитацията е в процес и има..
Близки и приятели ще си кажат последно сбогом с Тодор Славков през днешния 24 юли. Поклонението ще бъде от 10.00 ч. в ритуалната зала на траурен комплекс "Мира" в София, съобщава "24 часа". Тодор Славков почина на 21 юли в село Асен. Според разследването, внукът на Тодор Живков се е застрелял със законно притежавано оръжие – 22-калибров револвер...
През днешния ден преди обяд по-значителна облачност ще има над източните райони, като превалявания все още ще има в Североизточна България. В останалата част от страната ще бъде слънчево, съобщават синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно над планинските райони ще се развие купеста облачност и на отделни..
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..