Над 20 хиляди декара лозя отглеждат стопаните от община Стралджа. Днес по стара традиция винарите зарязаха лозите и се помолиха за плодородна и богата година.
Добра да е годината, да няма обиране гроздето и да няма изпиване виното. Това си пожелаха винарите от Стралджа. За тях Трифон Зарезан е сред най-тачените празници, на него винаги се отслужва водосвет. Лозата е дървото на живота, а виното носи неговото безсмъртие. Затова и при зарязването на лозите, корените им се напояват с вино и светена вода.
Почетен гост на празника в Стралджа днес беше посланикът на Казахстан Темиртай Избастин. Празнуването в Ямболско не приключва с днешния ден.
Утре в село Скалица, община Тунджа ще се състои поредният Общински празник на виното.
Црънча се намира в община Пазарджик и в него живеят около 1000 човека. Край селото са разкрити останки от антично селище, с трикорабна църква в югозападния..
Тракийския университет има свое учебно стопанство, което се развива и расте в последните години. Това стопанство от своя страна има и малка мандра, която..
Беше въпрос на време звукът на новата вълна на руския пост-пънк да се завърне на софийската сцена, а за Ploho изминалата година и половина беше повече от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg