Днес е третият ден от проекта "Училище за радио", който БНР реализира съвместно с Медийната академия на Европейския съюз за радио и телевизия. 11 журналисти и редактори от радиото се обучават как най-ефективно да предадат професионалните си умения на по-млади колеги. Лектор тази седмица е Фредерик Франц, преподавател в медийната академия на ЕBU. Той вече е правил подобно нещо в алжирското радио. Проектът у нас е в шест етапа. Финалът е на шести октомври, когато курсистите ще получат своите дипломи.
Журналистът Светла Дичева от "Хоризонт" , която е и курсист в училището сподели:
Изключително полезно е, защото ни дава технологията, уменията да общуваш с аудиторията съвсем конкретно, чрез точни правила за общуване. Така че това, което казваме да бъде въздействащо и да дава конкретни резултати. Всъщност основното е, че курса тренира нашите комуникативни умения, но не чрез микрофона, а точно чрез общуването.
Людмил Фотев от радио България допълни:
Тази идея да бъдем обучени като бъдещи обучители на млади колеги, мисля, че не трябва да спре само с младите колеги. Както и ние няма да спрем да се обучаваме самите себе си.
"Началото на 17 век в Холандия започват първите търгове на изкуство, продажбите там не са случайни, твърде често хората, които купуват имат връзка...
Първи частен музей на изкуството и порцелана отвори врати в дома на художници във великотърновското Ново село. Всъщност това е колекцията на Даниела и..
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg