Автор на книгата е Александър Миланов, който от години работи в областта на защитата на правата на децата и развитието на приемната грижа, като алтернатива на институциите за деца.
Това е второ, разширено издание на книгата, придружено от аудиодиск, в който разказите са озвучени от музикантите Орлин Павлов и Белослава, актьора Калин Врачански и радиоводещия Драгомир Симеонов. "Идеята е тя да достигне и до хората, които не могат да четат или са незрящи, за да може всички да разберат, че детството е много важна част от живота и изоставянето на дете оставя трайни следи", каза за Радио София Александър Миланов.
„Авторът не спестява на читателя нищо от ужасяващата реалност на институциите за деца, като същевременно предоставя трогателни свидетелства за човешка топлота, подкрепа и всеотдайност към „ничиите деца“, жертва на приютната грижа. Книгата е едновременно мъдра и наивна – тя носи дълбоко изстрадано и горчиво познание за дехуманизиращия ефект на институционалната грижа, но и искрена, трогателна вяра във възможността за промяна“, пише в предговора към изданието социалният антрополог Харалан Александров.
Книгата ще бъде представена официално довечера от 19 часа в конферентната зала на Българската стопанска камара.
Приходите от продажбите ѝ ще бъдат дарени за развитието на приемната грижа в България, за може да се помогне на приемните родители, които наистина спасяват детство, подчерта Александър Миланов.
Чуйте какво каза още авторът на книгата в разговора с Лили Големинова.
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg