Днес сутринта на мястото на инцидента е извършен втори оглед. Стана ясно, че по двете жертви е стреляно 8 или 9 пъти. Това сочи неофициална информация от СДВР. Стреляно е с пистолет, но все още моделът и марката не са ясни.
Криминалисти обясниха, че липсата на осветление в района е улеснило още повече нападателя, който е успял да избяга незабелязан.
В Столичната полиция се работи по версията, че убийството може да е свързано с дейността на Митко Дамянов като строителен предприемач. Търси се и връзка между снощния случай и палежа на автомобила на семейството, станал преди повече от година и за който има преписка в 4-то РУП в столицата.
Предприемачът е живял в жилището, пред което е застрелян, от близо 20 години, разказаха негови съседи.
Телата на Дамянов и жена му са открити снощи от техен познат, който се обажда в полицията. Малко по-късно на мястото пристигат екипи на полицията, както и цялото професионално ръководство на МВР – главният секретар на министерството Светлозар Лазаров, шефът на "Охранителна полиция" Тодор Гребенаров и заместник-директорът на СДВР Христо Терзийски.
Съседи разказаха, че преди време Митко Дамянов се занимавал със строителен бизнес, в последните години обаче е бил зает с друга дейност, която хората не уточняват.
Най-вероятно става въпрос за поръчков разстрел, тъй като се предполага, че убиецът е издебнал семейството пред блока, в който то живее, изчакал е мъжът и жената да слязат от автомобила им, открил е огън по тях, след което е избягал.
През 2011-а година над 60 души са подали жалба до тогавашния главен прокурор Борис Велчев срещу действията на Митко Дамянов. Тогава той е бил уличен като един от няколко души, които са взели пари "на зелено" за строежи на кооперации в София, след което не са изпълнили задълженията си.
От МВР все още не уточняват дали срещу убития се е водело разследване.
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg