Какво кара младите и образовани българи да предпочитат обучението в чужбина:
Това, което най-много ми хареса в Холандия, е, че там образованието е с практическа насоченост и по-голяма част от обучението се извършва в работа по групи по определени проекти. При нас е малко по-теоретично, повече залягане над учебниците, посочва Николета Коларова.
Аз съм Венцислав Крумов и ще уча автомобилно инженерство. За мен най-важното е базата на университета, в който ще уча. Това в България не се предлага от никой технически университет.
Емил Пещенски обосновава своя избор: Ще уча биология, проучвания в сферата на медицината. В българското образование прекалено много е теорията.
Валерия Калинова също споделя своите интереси към образование в чужбина: Аз съм се насочила към такива специалности, които са технологични. В Техническия университет не се предлагат толкова нови технологии. Ще изучавам всякакви 3D и визуални изкуства. Как се създава програмиране, софтуер.
Калинова обосновава критичността си към българското образование така: Не ми предлага толкова възможности, защото много хора, които учат, казаха, че учат на много стари програми, които после не им помагат в работа. Нямат толкова практически упражнения.
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg