Движението е спряно заради протеста, който спонтанно се организира в интернет във връзка с изнесената информация за събарянето на Къщата на ягодите, която се намира на ул. "Сан Стефано".
Както много къщи на Стара София бяха унищожени, така и известната Къща с ягодите е на път да изчезне, казват организаторите на протеста.
Те призовава хората да се присъединят към тях и да кажат „не“ на неправомерното събаряне на паметници на културата в София.
Все повече хора се събират на протеста.
Вместо да запазваме тези прекрасни сгради, които излъчват топлина, ние нехаем и ги оставаме на самотека, казват протестиращите.
В становището на Министерството на културата се посочва още, че ще бъде отчетена изразената гражданска позиция за съдбата на къщата.
Целия репортаж чуйте в звуковия файл.
Неотдавна, при посещението ми в новото ателие на Живка, с удивление разбрах, че това място всъщност е било родният ѝ дом. Да, в София – днес вече..
Мръсен въздух, сковаващ студ, вятър, мъгли и човешката кожа, уязвима от всички тези природни фактори. Разговаряхме с дерматолога и водещ специалист в..
През 2023 г. Софийска градска художествена галерия получава голямо дарение от Юлия Банкова и нейни близки – наследници на големия художник и скулптор..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg