Доставката на 12 продукта, включени в помощите за социално слаби хора, ще се забави, съобщи министърът на труда и социалната политика Ивайло Калфин.
Предвидени са 21 хранителни продукта за социално слаби хора, но до този момент са сключени договори за доставка на 9 от всички и само те ще бъдат доставени, а останалите - когато приключи процедурата за обжалване на решението на Комисията за защита на конкуренцията.
21 са продуктите, като за 12 КЗК прие обжалването на една фирма. Ние ще обжалваме пък решението на КЗК - това ни забави, поясни министър Калфин.
Той изрази и позиция относно намеренията за премахване на класа за прослужено време:
Ако влезе от добавките за прослужено време в работната заплата, тя замръзва. Така, че ако нямаме достатъчно добър механизъм за актуализации на работните заплати, то това не е добра идея.

Как Народно читалище "Мустафа Кемал Ататюрк - 2003" - Пловдив помага на глухи и чуващи да общуват и да развиват актьорски умения? Това се случва чрез..
Как заради TikTok България се превръща в успешен тестов полигон за нов тип политическо влияние, което не минава през медии, а през алгоритми, според..
Дъщерята и внучката на поетесата, писателка и преводачка Надя Кехлибарева гостуват в "Моето семейство" в деня, в който се навършват 92 години от рождението..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg