Френски инвеститор в областта на автомобилостроенето има интерес към Русе, където да разкрие свое производство. Това съобщи заместник-министърът на икономиката Даниела Везиева.
Тя поясни, че в момента световната тенденция в автомобилостроенето е да се разпределя производството, като на различни места се произвеждат различни сегменти. Инвеститорът се очаква да направи оглед на Русе още следващия месец.
Надявам се, че идвайки на разговори, инвеститорите ще намерят пълен отклик тук на място от всички институции, заяви Везиева и допълни, че Русе е проучван от още няколко компании. Едната е американска за биопроизводство, а другата е германска, свързана със самолетостроенето:
Русе е много привлекателно място като логистика и ако има вече визия за това какво искаме да се случи с нашето летище, това би подпомогнало процеса на инвестиране.
Веднъж годишно концертната поредица "Аларма Пънк Джаз" на програма "Христо Ботев" прави концерт-подарък за публиката – при вход свобден , както в..
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg