За неколкократно съкращаване на сроковете за издаване на различни видове документи от Община Търговище, съобщават от администрацията, след въвеждане на програмата за електронно обслужване, чрез която бяха дигитализирани всичките 200 семейни регистри от 51 села, информира кореспондентът ни Евтим Петков.
Предвижда се част от услугите да бъдат извършвани от няколко минути до няколко часа обобщи ръководителят на отдел „Гражданска регистрация и административно обслужване” Силвия Георгиева и показа нагледен пример за жител на село Дралфа:
Цоню Марков Пуйков, женен, с основно образование, с българско гражданство, занаят - бръснар. Неговата съпруга Ирина Иванова Пуйкова, с оновно образование, по занаят полевъдка. Синът им Марчо Цонев е зачеркнат, защото се е преселил в Попово. За сестрата на Цоню, Стефка, пише, че е сляпа и нетрудоспособна. Ето тук имаме и данни за внучката Мария Минчева Димитрова.
Тези и други данни са необходими ежедневно за издаване на удостоверения за наследници, за родствени връзки, за начина на изселване от България, за семейно положение, удостоверения за правно ограничение и за идентичност на лице с различни имена.
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg