Голямо количество фураж, дърва за огрев и домашно имущество са изгорели в луковитското село Румянцево. Засегнати са били стопански и спомагателни постройки.
В гасенето са участвали пет пожарни автомобила от Луковит, Ловеч и Ябланица. Огнеборците са спасили четири къщи и стопански постройки, 10 куб.м дърва за огрев, 600 литра дизелово гориво и домашни животни.
В региона са изгорели и близо 140 дка сухи треви и храсти.
В Ловешка област през последното денонощие са регистрирани общо шест пожара.
Димитър Йосифов, първият български естраден певец, навършва 90 години точно на 13 февруари. В "Нашият ден" разговаряме с легендата на българската..
В Софийската градска художествена галерия предстои закриване на изложбата "Европа в България. Отражения на европейски художествени направления в..
Слънчевата енергия изпревари въглищата в електроенергийния микс на ЕС през миналата година. В страните от ЕС Слънчевата енергия е генерирала 11% от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg