С цикъл документални изложби ще бъде показана дейността на най-големите издателства до 1947 г., поставили основата на съвременното книгоиздаване, както и личния принос на техните основатели.
Заради значимата му роля в популяризирането на българската художествена литература началото е отредено на емблематичното софийско издателство „Хемус". Изложбата е озаглавена „Издателство „Хемусъ" и неговия стопанин".
Столичната библиотека притежава половината от всички книги на издателството. Посетителите могат да видят част от тях и да се запознаят с личността на съоснователя, редактор и дългогодишен директор на издателството - Христо Хаджиев.
Още интересни подробности около историята на най-емблематичното столично издателство и изложбата, посветена на него сега ще научим от Ана Анастасова от Столичната библиотека.
Чуйте нейния разговор с Петя Зунгорлиева.
Преди дни депутатът Румен Петков попита "Кой го интересува ДС?", т.е. 35 години по-късно има ли смисъл да говорим за отминали неща. За кои "отминали неща"..
Тя е символ на установения морал и етикет, при това не само на държавно и политическо ниво, обвързана е със социални каузи от всякакъв вид. Винаги трябва..
Ако попаднете на белгийски битак, наречен брокант, ще забележите как ловците на антики най-внимателно ровичкат сред купищата ленени покривки и ръчно..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg