В Милано се провежда шествие с културно-познавателна насоченост под надслов "Заедно без стени". То цели да приобщи хората от различните култури и етноси.
В апела на инициативата по предложение на Пиерфранческо Майорино – съветник в общината на Милано, се казва колко е важно да се вярва в ценностите, да се уважават културните и национални различия. Изтъква се, че в едно плуралистично общество развитието е възможно за всички и силата е в интеграцията и съжителството, а не в изграждането на стени, както и че Европа трябва да надвие нетолерантността и да постави в центъра значението на личностните качества, независимо от вероизповеданието и националния произход.
В шествието участват над 10 000 души. Сред тях е председателят на Сената Пиетро Грасо, бившия външен министър и европейски комисар по хуманитарната помощ Емма Бонино, кметoвете на Милано, Бергамо и Лампедуза, водещи личности от културния и индустриален свят на Апенините, природозащитници, имигранти, както и Карло Петрини - президент на международната организация за защита на типичните хранителни продукти и селскостопански производства Slow food, на която и България е член. Под мотото "Всички сме имигранти" чрез Карло Петрини организацията уточнява: Днес, манифестираме заедно и без стени, за да се преборим с безразличието и паниката и да покажем, че промяната започва от всички нас.
В публичното пространство все по-често се дискутира темата за споделеното родителство и предлаганите промени в Семейния кодекс. Тези промени предвиждат..
Нищо на белия свят не е вечно. Дори любовта е горчива на вкус. Изтанцувай го тоя живот, човече! И бездруго е колкото един блус... Ивайло..
Преди дни в столичната галерия Intro се откри изложбата "Нощта разказва" – съвместен проект между Росен Карамфилов, свободният дух с четка в ръка, който..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg