Още приживе Кол избра да бъде погребан в близост до величествената катедрала в Шпайер, недалеч от границата с Франция. Мястото е дълбоко свързано с личния му живот, но и с политическото му завещание - като дете, по време на бомбардировките през Втората световна война, Хелмут Кол се е криел в катедралата. А построената през 1953 г. наблизо църква „Св. Бернхард”, в чиято градина ще бъде положено тялото му,е по-известна като „църквата на свободата”, символизираща помирението между Германия и Франция.
За Хелмут Кол, наричан „канцлерът на обединението”, управлявал най-дълго Федералната република и оставил траен отпечатък върху най-новата история на Германия и на цяла Европа – разказва редакторът Весела Владкова – в звуковия файл.
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
"Сякаш все повече ми се мълчи", казва Станислава Станоева в интервю на Антония Апостолова с нея. Вероятно желанието да не говори е част от нещата..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg