Заместник-председателят на парламента и лидер на партия „Воля“ Веселин Марешки внесе в деловодството на Народното събрание искане за спиране на проектите за въоръжаване на българската армия.
Марешки обяви, че ще поиска оставката на военния министър Красимир Каракачанов, ако не оттегли одобрените вече от правителството проекти за модернизация на армията на обща стойност 3,3 млрд. лева:
„Българският народ мисля, че не е готов да поеме този грабеж. На последните два Консултативни съвета при президента, там са и министър-председателят, и финансовият министър, и Корнелия Нинова, и от службите - всичките бяха против. Единствените, които бяха „за“, са Каракачанов и президентът. Хубаво, но, ако президентът си е летец и това му е мечтата да купи няколко самолета, ако това е сделката на неговото избиране, каква ни е ползата от това нещо. Намериха хората, които са решили за един мандат да вземат каквото могат да вземат“, каза лидерът на партия „Воля“.
Веселин Марешки заяви още, че ще предложи промени в Закона за референдумите, за да може да инициира допитване до народа за излизане на България от НАТО. Според сега действащия закон не може да има допитване по международни договори, по които България е страна.
Преди дни депутатът Румен Петков попита "Кой го интересува ДС?", т.е. 35 години по-късно има ли смисъл да говорим за отминали неща. За кои "отминали неща"..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
Тя е символ на установения морал и етикет, при това не само на държавно и политическо ниво, обвързана е със социални каузи от всякакъв вид. Винаги трябва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg