Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За кожата на едно животно

| обновено на 22.03.19 в 16:38 БНР Новини
Снимка: bas.bg

В „Нашият ден“ разговаряме с Петя Алтимирска, председател на инициативния комитет на Националната гражданска инициатива за забрана добива на ценни кожи в България, в деня на откриването на изложбата „Влиянието на фермите за ценни кожи“.
Изложбата е част от информационна кампания, насочена към народните представители, медиите и всички влиятелни обществени фигури, от които зависи приемането на забрана за добива на ценни кожи у нас, съобщават инициаторите. 
Повече в звуковия файл.

Изложбата, чиято цел е информиране на обществеността за проблемите с фермите за добив на ценни кожи у нас: „Една изложба – едно решение“ ще продължи до 29-ти март в Националния природонаучен музей.

Предаването „Аларма“ следи развитието на проблема с фермите за отглеждане на животни с цел добив на ценни кожи още от миналата година, когато Националната гражданска инициатива събра и внесе в НС подписка с над 51 000 подписа в подкрепа на забраната за добив на ценни кожи.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Проф. Здравка Валерианова

Скрининговото проследяване е отговорност на държавата

Болна тема ли са скрининговите програми в България – въпросът коментира в Lege Artis проф. Здравка Валерианова , онколог с над 30-годишен опит в сферата на регистрация на злокачествените заболявания, епидемиологията на рака и раковия контрол. Онкологичните заболявания са водеща причина за смъртността в световен мащаб, като ключова роля за..

публикувано на 23.04.25 в 13:19

Превенцията и ранната диагностика – акцент в германското здравеопазване

Германия е сред страните с най-изразена демографска криза. Населението остарява, а това поставя сериозни предизвикателства пред здравната и социалната система. Както в много други развити държави, хората в Германия живеят все по-дълго. За последните три десетилетия средната продължителност на живота се е увеличила с около 6 години при мъжете и с около 4..

публикувано на 23.04.25 в 12:25
Д-р Николай Цонев

Хроничните чревни заболявания са често срещан проблем при младите хора

Улцерозен колит и ректорагия – все по-често ли се срещат хроничните заболявания на червата, коментира в Lege Artis гастроентерологът д-р Николай Цонев. В началото на разговора д-р Цонев подчертава, че този тип заболявания са изключително разпространени сред младите хора. Гастроентерологът посочва двете водещи чревни възпаления –..

публикувано на 23.04.25 в 12:05
Момчил Даскалов

Масовите протести в САЩ – шанс за демокрацията или край на надеждите?

Дали втората вълна на масовите протести в САЩ показа, че гражданската реакция е само началото на възстановяването на демократичните принципи, или край на надеждите, че това е възможно? Отговор на този въпрос търсим в "Нашият ден" заедно с политика и анализатор Момчил Даскалов. Във втората вълна от протести в САЩ са се включили по-малко хора,..

обновено на 23.04.25 в 11:49
Иван Евстратиев Гешов

История през поколенията II – разказва правнучката на Иван Евстратиев Гешов

"Нашият ден" предлага на своите слушатели втора част на интервюто с Александра Белинова-Морган, правнучка на една от най-видните личности в българската история – Ивaн Евстратиев Гешов – български министър-председател, един от основателите на Българското книжовно дружество; директор в БНБ, чийто подпис стои под първата емисия български левове...

публикувано на 22.04.25 в 13:30