Доколко е важно събуждането, ако сте в ролята на зрител или слушател на сутрешен блок? Въздействието върху деня, съзнанието, мислите, постъпките е неизбежно. Сутрин сме настроени към възприятия по особен начин. Моделът „сутрешен блок“ е анализиран от мнозина, а тази седмица се навършиха 20 години от старта на „Здравей, България“ с първи водещ – журналистът Милен Цветков.
„За какво си говорят хората вкъщи? Какво коментират по време на вечеря?“, пита Милен Цветков членовете на екипите си през всичките години журналистика в ефир. Според него отговорите на тези въпроси са съществени за изграждането на тематичните линии в предаванията.
Иво Тодоров, журналист и дългогодишен главен редактор на телевизионните блокове и предавания с водещ Милен Цветков, потвърждава, че за първи път преди 20 години политическите теми влизат в сутрешния ефир на телевизиите. Тодоров отчита, че тогава ситуацията е различна и медийното пространство е без огромното въздействие на социалните мрежи. “Днес, заради затрупването от информация сутрин, имаме нужда да си поемем дъх, да не сме заляти с политика“, коментира Тодоров.
Каква насока на събуждането чрез медии можеше да даде в днешните времена Милен Цветков, ако не си беше отишъл при нелепата катастрофа на Великден? Защо той е най-отстраняваният от ефир телевизионен водещ? Ще излезе ли наяве истината за смъртта му и с какво ще помогне наказанието за престъплението за повече истина в обществото? – чуйте още в звуковия файл.
Чуйте разговора на Мария Мира Христова с журналиста Иво Тодоров.
В предаването Lege Artis разгледахме темата за пластичната и възстановителната хирургия с участието на д-р Рупен Мектубджян – специалист по пластично-възстановителна и естетична хирургия в болница „Вита“. В откровен разговор д-р Мектубджян проследи историческото развитие на тази специалност и очерта съвременните ѝ измерения. По думите..
Петима от общо седемината педиатри в детското отделение на столичната общинска Пета градска болница "Княгиня Клементина" са подали оставки в знак на протест срещу ниските им възнаграждения, които не отговарят на увеличаващия се обем работа. Те настояват за 50% увеличаване на заплатите, в противен случай отделението ще затвори поради липса на..
На 16 април 2025 г. се навършва точно един век от най-страшния терористичен акт в историята на България — атентатът в софийската катедрала "Света Неделя". По този повод в ефира на БНР, в предаването "Темата на деня коментираме", историкът проф. Момчил Методиев, ръководител на департамент "История" в Нов български университет, припомни ужасяващите..
Семейството на Професионалната техническа гимназия "Васил Левски" в Горна Оряховица – най-старото професионално училище в област Велико Търново, гостува в "Семейно радио" в лицето на директорката инж. Габриела Данаилова. Поканата е отправена от ученици от випуск 1979 година – част от училищната рок банда "Андромеда". Какви професии усвояват и как се..
В последните дни българската образователна система отново се оказа в центъра на общественото внимание – този път поводът е предложението да бъде намален броят на дните, в които родителите могат да извиняват отсъствията на децата си по домашни причини. Само преди година Министерството на образованието и науката (МОН) увеличи този лимит от 10 на 15..
Изложбата "На тяхно място" е социално изследване на Владимир Карамазов за свободата като човешко право, което движи света. В основата на идеята е..
Басистът Даниеле Феббо носи джаза в душата си, въпреки че не би се ограничил в стиловете и експериментите с тях. Първият му досег с музиката е случаен и на..
В рубриката "Темата на деня" бе повдигнат въпрос от изключителна важност: как можем ефективно да използваме изкуствения интелект (ИИ) в обучението по..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg