Природни феномени, мистериозни паметници от древността, исторически забележителности и свещени места, скрити плажове, където човекът все още не е успял да остави своята следа, познати и любими кътчета от друг ъгъл, 150 фотографии, които показват всичко това, и много подробна и полезна информация откриваме на страниците на "Най-красивите кътчета по Черноморието".
Пътеводителят е изчерпателен туристически справочник, който превежда читателя през цялото ни крайбрежие: от най-северната точка – Дуранкулак, до най-южната – Резово.
Три пътешественички – Елена Иванова, автор на блога "Друми в думи", Надежда Серафимова от "Тефтерчето на един пътешественик" и Росица Димитрова от "Trips with Rosie" – обединиха усилия, впечатления, думи и пътувания, за да опишат красотата и магията на българското Черноморие.
Те разказват за нечувани легенди, диви плажове и островни богатства, за вкусна храна и приятни маршрути, за незабравими гледки и нощни разходки и за най-необходимото на човек, тръгнал да покорява непокътната земя и да създава спомени.
Пътеводителят разкрива с думи, фотографии и съвети общо 57 възможности за приключения, като най-важното послание, което авторките му искат да отправят към своите читатели, е да опознаят Черноморието ни, докато го пазят чисто.
В "Артефир" те разказват, че по-трудно се пише за познатите на всички места, защото предизвикателството да ги представиш по нов, непознат и привлекателен начин, е по-голямо.Най-запомнящи са срещите с местните хора, чрез които можеш да претвориш историята и мита за българските кътчета море върху лист хартия. А за дивите плажове е добре човек да се подготви като за поход в планината.
В звуковия файл Елена Иванова, Надежда Серафимова и Росица Димитрова говорят още за тайните на най-големия български черноморски остров Свети Иван, за плажове като Липите и Листи и за това, което отличава "Най-красивите кътчета по Черноморието" от всеки друг пътеводител.
Снимки: ciela.bg, Надежда Серафимова
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до края на 90-те години на ХХ век. Техен организатор е Петко Желязов, водещ и модератор в платформата "Рацио" и Кристина Тужарова, дългогодишен лектор и основател на инициативата "История на изкуството..
Носталгично дивертименто Люлееше лятото своите тежки камбани. По устните лепнеше сладкият сок на живота. Светът нямаше сенки. В реката се стапяха бавно дори неясните очертания на хоризонта. Аз знаех, че този ден няма да се повтори, но времето беше отключило катинара си и тихия ход на нашата смешна история отмерваха не часове и..
Издателство "Библиотека България" обяви победителите от VI Национален литературен конкурс "Вие пишете, ние четем" . Над двеста автори участваха в тазгодишното издание на конкурса с поезия на тема: "Монолог на хвърления камък". С отзвук от завършилия VI Национален литературен конкурс в "Артефир" гостуват писателите и издатели Симеон Аспарухов и..
"Принцесата на Бухенвалд" е доказателство, че в историята на Втората световна война няма пощадени. Испанската авторка Ана Андреу Бакеро гостува в България, за да представи своя дебютен роман, разказващ печалната история на Мафалда Савойска – сестра на царица Йоанна Българска. "Попаднах на историята на Мафалда изключително случайно",..
Германско-австрийският писател Даниел Келман гостува в България, за да представи най-новия си роман "Светлина и сянка". Книгата излиза в превод на Жанина Драгостинова и разказва историята на австрийския режисьор Георг Вилхем Пабст, който добива слава с няколко големи филма от епохата на немския експресионизъм. Пабст остава спорна фигура и до днес..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по..
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg