Според настоящия закон тези деца остават в системата на училищата през целия начален етап, без да повтарят класове. Човек би помислил, че идеята на този законопроект е грижата за неуспяващите деца, но вносителите му в прав текст дават едно друго обяснение и то е следното – не цитирам, защото е дълго, преразказвам коректно: такива деца много често са децата от двуезични семейства, които нямат потребност да образоват децата си. В средния курс те са причина останалите деца да понижат резултатите си.
Съществува един проблем в училище, който пречи на мнозинството деца да имат добри резултати и този проблем трябва да бъде решен, като изключим една друга малка част от образованието.
Това е като да имам болен зъб и зъболекарят, вместо да се опитва да разбере защо е болен този зъб, какво отношение има недоброто му състояние към всички мои органи и системи, дали нямам нужда от общ антибиотик или друга терапия, може ли той да бъде лекуван локално, да ми го извади.
Предложението на политическа партия "Възраждане“ едва ли ще бъде прието, но това не означава, че е безобидно и че депозирането му няма да доведе до негативни за обществото резултати.
Темата коментира гражданската активистка и правозащитничка Валентина Ташкова, ангажирана в много обществено-политически каузи и най-вече в борбата за достоен живот на хората с увреждания като представител на сдружение "Общност Мостове“.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg