Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Илияна Елиас: Има огромно значение дали харесваме работата си

Снимка: БНР

Илияна Елиас е млада дама, компютърен специалист, преподавател и организатор на фестивали. Неотдавна тя взима важно решение в живота си, да напусне IT сектора и да се отдаде на преподаване.

“Важно е да останем себе си и да си имаме доверие. Реших да напусна IT сферата в областта, в която я познаваме, с работа в офис със сигурна заплата и сигурни  колеги, защото чувствах еднообразие и липса на динамика, усещах застояване. Започнах да работя по мои проекти, при които няма нищо сигурно и предвидимо. Тогава доста хора ме обявиха за луда“, разказа тя в ефира на “Нашият ден“.

“Да останеш себе си в днешно време е малко предизвикателно, тъй като всички неща, свързани с финанси, които се възприемат като престижни, в един момент може да са пагубни за нас“, казва още Елиас. 

Децата и обучението...

“Започнах да организирам различни събития, но през 2020 г. се случи кризата с коронавируса и тогава се насочих към преподаване. Използвах познанията, които имам в сферата на технологиите и графичния дизайн, и се насочих към децата.

Оказа се, че това ми харесва и е моето нещо. Преди около половин година реших да открия своя академия, която да се занимава с обучение на деца в различни сфери, комбинирайки технологии и изкуство.

Едно от основните неща, които правим в студио „Рестарт“, са уроци по танци. Започнах да танцувам преди четири или пет години, което за мен беше странно. Не съм вярвала, че ще се запаля така по танците, но те се превърнаха в мое всекидневие“, разказва още тя.

“Има огромно значение дали харесваме работата си, защото, когато сме недоволни от това, което правим, пренасяме това и вкъщи и сред приятелите си.

Избирам да остана в България и ще остана тук, докато имам сили да се боря. Ако реша да я напусна, ще отида на някой остров, където да срещам изгрева и залеза и ще си отворя магазинче за сърф. Тогава ще спра борбата и ще се отдам на изгревите и залезите“, казва още тя в интервю за БНР.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.

Снимка: БНР
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мария Алкалай: Игровизацията допринася за трайността на знанията

Защо свързваме играта с удоволствие, а ученето с тегоба? Този въпрос засяга порочния начин на мислене, който ограничава потенциала на игрите в образованието. Мария Алкалай от Сдружение "Възможности без граници" коментира в ефира на „Нашият ден“, че всъщност няма нищо по-ефективно от ученето чрез игра . Всяко дете още от най-ранна възраст..

публикувано на 31.10.24 в 11:23
Зорница Русинова

Зорница Русинова: Гъвкаво обучение е ключът към адаптацията в технологичната ера

В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" гостува Зорница Русинова , председател на Икономическия и социален съвет (ИСС), която коментира новите анализи на съвета, насочени към предизвикателствата в демографията, образованието и пазара на труда в България. По нейни думи, през настоящата година ИСС е изготвил няколко ключови..

обновено на 31.10.24 в 11:18

Вечер на литературата и музиката в Двореца

Австрийската библиотека "Д-р Волфганг Краус" и Австрийското посолство в София организират на 31 октомври 2024 г. от 19:00 ч. в Балната зала на Националната галерия / Двореца събитие, което съчетава литературно четене и музикален концерт с участието на писателя Илия Троянов и музикантите Александър и Константин Владигерови. По време на..

обновено на 31.10.24 в 10:00

Петиция за Черно море: Над 15 000 души подкрепят създаването на защитени зони

Международният ден на Черно море се отбелязва на днешния 31 октомври. Той е обявен през 1996 г. в Истанбул, Турция, по време на срещата на министрите на околната среда на България, Грузия, Румъния, Русия, Турция и Украйна . Целта е да се повиши осведомеността на международната общност за необходимостта от регионално сътрудничество за опазването на..

обновено на 31.10.24 в 09:25
Доц. Росен Калпачки

Българското дружество по инсулт ще обучава лекарски екипи в областните болници

След Световния ден на инсулта в Lege Artis разговаряме за съвременните възможности за овладяване на инсулта с доц. Росен Калпачки , началник на Клиниката по неврология в УМБАЛ "Св. Анна" и председател на Българското дружество по инсулт. В началото на разговора доц. Калпачки информира слушателите докъде е стигнало разработването на мобилното..

публикувано на 30.10.24 в 15:53