Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пламен Мирянов или какво е да си съвременен духовен будител (видео)

| обновено на 28.09.23 в 09:16

Пламен Мирянов, архитект и артист по душа, се превръща във важна фигура в България, която носи със себе си духовна мисия и ангажимент към своята страна. Той е известен не само като професионален архитект, но и като човек, който вярва страстно в духовни ценности и ги споделя с останалите.

Преди седем години Пламен Мирянов основава фондацията "Нашият дом е България", чиято цел е да представи и популяризира българската култура и природни богатства. Фондацията се отличава с редица важни инициативи, включително първия полет с балон на Белоградчишките скали.

В интервю за "Нашият ден" Мирянов споделя важните приоритети на фондацията. Те включват представяне на България чрез различни проекти и усилия, като например създаването на видеото за страната, което привлече вниманието на милиони зрители. То стана най-гледаното видео за България и спомогна за нейното популяризиране.

Освен това фондацията на Пламен Мирянов има за цел и възстановяването на културни паметници в България, като специално се отделя внимание на голямата базилика в Плиска.

В предаването Пламен Мирянов споделя и своята вяра и духовни възгледи. Той вярва, че "вярата носи мъдрост и разум и че страданията в християнската перспектива, могат да бъдат разглеждани като нещо благодатно". Той също така вярва, че бракът е път към достигане до Бога и че чрез вярата хората могат да постигнат духовно разбирателство и растеж.

Чуйте разговора в звуковия файл.

Арх. Пламен Мирянов се дипломира в Университета по Архитектура Строителство и Геодезия през 2013 година.

През 2016 г. инициира национална кампания "Нашият дом е България" с цел издигане националното самочувствие и дух на българите, популяризиране красотата на родината и съхранение на националните традиции, фолклор и културата на България.

Снимки: ourhomebulgaria.comр, БНР
По публикацията работи: Зоя Димитрова
ВИЖТЕ ОЩЕ

Отговорността да бъдеш наследник на Васил Левски

Дни преди датата 19 февруари, когато българите честват годишнината от обесването на Апостола на свободата, отдаваме почит на неговите живот и дело. За отговорността да си наследник на Васил Левски в "Нашият ден" говори Христина Богданова , една от наследниците му, която прави много да не бъде делото му забравено, а паметта за него изкривена...

публикувано на 06.02.25 в 10:14

Акъл за всички

В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме за всички, че и ще остане.  Ето например достатъчно акъл как да бъде изградена бързо и без особени вложения от наша страна стратегическата магистрала до Видин.  Отговорните за това фактори, разните там магистралостроители и давачите на обещания да взимат по лист и химикалка и да си водят записки. Чуйте за..

публикувано на 05.02.25 в 16:45
д-р Цветеслава Гълъбова

Изписани, но изоставени: Психично болните и проблемите на системата

На вчерашния 4 февруари 2024 г. 22-годишна жена намушка няколко души в центъра на София.  В ефира на "Lege Atris" психиатърът Цветеслава Гълъбова коментира случая и постави акцент върху проблемите в системата за психично здраве в България. Жена намушка с нож трима души на столичния булевард "Витоша" (ОБНОВЕНА) Според д-р Гълъбова жената е..

обновено на 05.02.25 в 13:33

Открито заседание по сигнал за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето

Тема с продължение: Какво се случва с наредбите, засягащи парантерално хранене, какво дело в Административния съд на София предстои на 7 февруари – интервю в Lege Artis с д-р Антоанета Тончева , генетик и член на сдружението "Общност Мостове". Предстои открито съдебно заседание по сигнала за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето...

публикувано на 05.02.25 в 12:47
Доц. Жана Попова

Училищните медии на фокус: Академична инициатива обединява младите журналисти

Катедра "Радио и телевизия" към Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски" организира среща с училищните медии в страната в рамките на своя годишен фестивал. Това обяви доц. Жана Попова в ефира на предаването "Нашият ден" . Според нея инициативата цели да обедини всички форми на училищна..

обновено на 05.02.25 в 11:57