Как протече предизборната кампания? Доколко кандидатите се впуснаха в популизъм и доколко успяха да се насочат към конкретни политики? Предизборната кампания беше време на интензивна дейност и оживени обсъждания, както и време, през което кандидатите се опитаха да достигнат до своите потенциални избиратели. Този процес беше обаче маркиран с редица точки, които заслужават нашето внимание.
Политологът Татяна Буруджиева изрази своето мнение по време на интервю за предаването "Нашият ден". Тя подчерта, че кампаниите на всички кандидати са се фокусирали около темата "информиран избор". “От една страна бяхме залети от информация с много интензивно използване на мрежите. От друга, в тази информация няма нищо информативно“, казва тя.
Според Буруджиева информационният поток е бил огромен, но често е липсвала информативност. Този проблем според нея е бил свързан с политиката, която се е случвала на национално равнище. Вместо да подпомаг местните кампании, националното ниво понякога ги затруднява и нарушава. Това беше непредвидима ситуация, която би могла да има по-големи последици за националния политически пейзаж. "Може би за първи път националното равнище буквално измести другото", казва тя.
Беше отбелязан фактът, че местните кампании са започнали да копират стратегии и методи от националното равнище. Това се счита за грешка, особено в ситуации, когато избирателите познават добре своите местни кандидати и местните условия. "Негативните кампании и атаки, които се прилагат на национално равнище, не винаги са подходящи на местно ниво и могат да навредят на доверието към кандидатите", посочва тя.
Чуйте разговора в звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме много и щедро го раздаваме, не ни се свиди. Огледаме се, видим област, където явно се нуждаят от акъл и веднага ставаме мозъчни донори, така да се каже. За съжаление често пъти акълът ни се отхвърля, не влиза в работа, което си личи навсякъде у нас. Това обаче не ни разколебава, продължаваме да раздаваме в..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как фалшивите, подвеждащи и изфабрикувани новини се разпространяват по различен начини в различните общности? В "Работилница за журналисти" на АЕЖ - България беше представено ново проучване на..
В Деня на патентоване на първата електрическа самобръсначка и първото изкуствено кръвопреливане в света, гост в студиото е Илиана Типова – отличник на випуска на 10-ия майсторски клас по радиожурналистика на БНР. Тя е автор и водещ на предаването за туризъм и хоби на Радио Кърджали "Накъде в неделя". За връзката между Граф Дракула, Хелоуин, гробищата..
Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни фактори – въздух, стрес, хранене, и в някои случаи се предават на следващите поколения. За епигенетичните фактори и тяхното овладяване в изпълненото със стрес ежедневие в "Terra Култура" говори..
От 2 декември всеки понеделник между 8:30 ч. и 9 ч. в ефира на "Нашият ден" ще гостуват български иноватори със зелена бизнес ориентация. Поводът е първото национално проучване на Move.bg "Зелени решения от България 2024" . За "зелените решения" в бизнеса и данните от проучването в предаването разговаряме със Саша Безуханова –..
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Месецът, посветен на мъжкото здраве, бе анализиран от акад. Чавдар Славов. В мотото на здравната среща в ефир използвахме популярното име на кампанията,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg