На 8 юни за 16-и пореден път Асоциация "Родители" организира любимия на много български семейства фестивал "Фамилатлон". Както обикновено, събитието ще се проведе на добре познатото място – Голямата поляна в Южния парк.
От 10:00 до 16:00 ч. родители и деца ще имат възможността да се включат във вълнуващи приключения и да избират сред спортовете, заниманията, игрите, състезанията и уъркшоповете на повече от 40 изложители. По традиция ще се проведе и така обичаният от малчуганите "Малък велопоход", подходящ за деца от 2 до 6 години , а за финал – играта "Ябълки за смет", в която малки и големи ще съберат боклука и за награда ще получат ябълка.
"Всички ние от асоциацията вярваме, че родителството дава много на всеки един човек и в това, че родители и деца трябва прекарват повече време заедно", разказва в предаването "Следобед за любопитните" Яна Алексиева – изпълнителен директор на асоциация "Родители".
"Фамилатлон" като инициатива идва от Франция и асоциацията е част от тази инициатива, разяснява Алексиева.
Асоциацията е създадена на 19 юни 2001 г. като неправителствена организация за осъществяване на общественополезна дейност, съгласно Закона за юридическите лица с нестопанска цел, споделя Алексиева. Ние вярваме, подчертава тя, че благоденствието на децата е ключово за обществото и че възрастните носят отговорност да създадат среда, в която всяко дете има възможност да расте здраво и щастливо и да развива своя потенциал и умения както в семейството, така и в детската градина и училище.
Повече за "Фамилатлон" и дейността на Асоциация "Родители" от разговора на Ани Костова с Яна Алексиева в предаването "Следобед за любопитните" можете да чуете в звуковия файл.
Снимки – фестивал "Фамилатлон", БНР
Въпросът е напълно реторичен, но явно трябва да се зададе заради шума, който се създаде около едно синдикално изявление и повърхностното заиграване с реалните и много дълбоки проблеми в българското средно образование. На 10 януари синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" оповести приоритета си за годината – и той е един – възпитанието, което..
Хладно оръжие от българското Средновековие показват в НАИМ-БАН. Изложбата представя над 120 експоната от 29 музея, обявява директорът на Националния археологически институт с музей при БАН. Експозицията ще продължи до 30 септември 2025 г. Едната от идеите е да бъде един от акцентите през юли по време на сесиите на ЮНЕСКО в България. "Целта..
В Историческия музей в Дряново се открива изложба с акварелни творби на арх. Белин Моллов. С нея се дава начало на Националното честване, посветено на 225 години от рождението на възрожденския майстор-строител Колю Фичето. Честването е организирано от Община Дряново и Исторически музей - Дряново, под патронажа на Министерството на културата...
От 22 до 24 януари в Новата конферентна зала на Софийския университет се провежда Международна научна конференция на тема "Емоции и интелект: репрезентации в езиците и културите на Балканите" , в която представата за двете понятия у балканските и съседни народи се проследява от Античността до днешно време. Конференцията с широко международно..
Предаването е посветено на 90-годишнината от основаването на Българското национално радио и на изработената по този повод дигитална платформа за неговата история от професор Боян Добрев. Заедно с Милен Митев, генерален директор на БНР, Милена Димитрова, председател на Обществения съвет към БНР, Кин Стоянов, директор на програма "Христо Ботев" към..
Село Бърдарски геран, разположено в сърцето на България, е известно като културен център на банатските българи. Със своята уникална история, архитектура..
"Светоглас" е първата българска мъжка вокална формация за старинна полифонична музика. Основана е през 2009 година, като нейната цел е многогласно..
Известната камерунска писателка и активистка Джаили Амаду Амал е специален гост на третото издание на инициативата "Нощ на четенето" на 24 януари от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg