А сега накъде? Това е въпросът, който често си задават младите хора след завършване на университет. Точно за тях е платформата Education+. Тя е създадена от млади хора за млади хора и цели да се справи с младежката безработица.
Тази иновативна платформа успя да впечатли журито на тазгодишното издание на “Академия за иновации”. В ефира на рубриката "Време за наука" на предаването "Нашият ден" една от създателките на платформата - Наталия Василева, сподели повече за проекта и неговите цели.
Education+ е информационен портал, който предоставя на младежи от 15 до 25 години актуални обяви за състезания, обмени в чужбина, стипендии и стажове. Платформата използва изкуствен интелект, за да предложи най-подходящите възможности за всеки потребител, съобразявайки се с неговите интереси и предишен опит.
Идеята за създаването на платформата идва от личната история на Наталия Василева. След завършване на 12-и клас, тя не знаела накъде иска да поеме и избрала да остане в България вместо да замине за чужбина. В този момент започнала да търси различни възможности за развитие в България. Оказало се, че има много такива, въпреки общоприетото мнение, че те са малко. "Това не е вярно", казва Наталия. "Възможности има, но младите хора не знаят за тях."
Платформата Education+ не само информира младите хора за наличните възможности, но и ги насърчава да бъдат активни в търсенето на своята професионална реализация. Чрез използването на изкуствен интелект, Education+ предлага персонализирани препоръки и увеличава шансовете за успешна реализация на младежите.
Education+ е пример за това как иновациите и технологиите могат да помогнат за решаване на социални проблеми като младежката безработица. Проектът показва, че с правилната информация и инструменти, младите хора могат да намерят своето място и да се развиват професионално в България.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Притчата за блудния син е красноречив пример за злоупотреба със свободата и любовта. Сюжетът ѝ се повтаря често в живота. Почти всеки един от нас постъпва в една или друга ситуация като блудния син. Спасителят ни посочва правилния изход, като чрез бащината обич, ни разкрива Божието милосърдие. Ако се вгледаме внимателно обаче в притчата за Блудния..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало предложи да бъдат разследвани "соросоидите", което пък предизвика нова атака срещу медиите, известни с критични позиции към властта и осветяване на проблемите в съдебната система, както и припомняния..
Село Симеоновец се намира в община Септември, на 3 км е от шосето между София и Пловдив, а разстоянието до областния град Пазарджик е 20 км. В Симеоновец живеят около 900 човека. На едно от билата над селото има останки от солиден строеж с неизяснен произход. Според някои това е било митница, която е облагала преминаващи търговци. Според други, това е..
В навечерието на освобождаването на поредните трима израелски заложници, според споразумението между Израел и Хамас, разговаряме в "Мрежата" с Димитър Къцарков, хебраист и изследовател на процесите в Близкия изток. Хамас превърна освобождаването на тримата заложници, сред които бяха Ели Шараби, Ор Леви и Охад Бен-Ами, в цинично шоу – това се случи..
За първи път на 14 февруари в дома на семейство Златка и Атанас Панайотови в с. Бродилово ще се проведе традиционният ритуал "Зарязване на лозята". Под звуците на гайда и тъпан ще се отбележи началото на лозарския сезон и почита към Трифон Зарезан, покровител на лозарите. "Церемонията е ценна традиция, символизираща надеждата за..
Германско-австрийският писател Даниел Келман гостува в България, за да представи най-новия си роман "Светлина и сянка". Книгата излиза в превод на Жанина..
"Принцесата на Бухенвалд" е доказателство, че в историята на Втората световна война няма пощадени. Испанската авторка Ана Андреу Бакеро гостува в..
Когато предишния път бях на остров Мавриций надлежно се сбогувах с него завинаги, защото смятах, че едва ли ще се върна в този отрязък от рая. Но..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg