Третата самостоятелна изложба на Цвети Александрова се нарича "Феникс". Експозицията представя 37 картини на художничката.
Авторката коментира, че на пръв поглед картините са различни, но дълбоко философски всичките са търсене на спасение от рутината на битието. Всяка от тях е родена от нейни лични преживявания и места, които са я вдъхновили. Зад този динамичен и пъстър свят, които тя представя се крие нейното цветно желание да изразява радостта и любовта си към живота.
Цвети Александрова е родена през 1973 г. в София. Завършва висше образование в УНСС. Работила е в сферата на телекомуникациите, а от 15 години развива собствен бизнес – агенция за недижими имоти. Рисуването става основна част от живота ѝ. Твори от 5 години, а нейният път минава през красиви места, от които черпи идеи и вдъхновение.
Изложбата може да се разгледа от днес, 13 ноември до 27 ноември в галерия Vivacom Art Hall Оборище 5 със свободен вход.
Подробности за изложбата в разговора в "Артефир" на Велин Манов с Цвети Александрова, може да чуете в звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" следим какво става не само у нас, но най-вече по света, защото оттам може да падне нещо полезно, ценно или вкусно. За една възможност от далечна Япония ще разкажем в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ще чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от Климент..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във Великобритания. Там тя е част от обществото на Оруел и предлага на българските читатели свое изследване на непознати факти от живота на писателя. "Когато завършва Итън, Оруел заминава в Бирма, където пет..
"Хроники от Ателието. 130 години Васил Захариев – творец, учител, изследовател" – изложбата е на Регионалния исторически музей София и се открива тази вечер (17 юли) в 18 часа. Васил Захариев е график, бил е ректор на Художествената академия, преподавател, интересувал се е от изкуството на Българското възраждане, а изложбата, която има дълъг живот..
"Хоуп и Морето" е нова детска книга на българския книжен пазар, която е специална освен със своята история, така и с българското участие в нея. Текстът е от американския автор Андрю Хакет, илюстрациите са на българката Светла Радивоева. Преводът на български език е на Катя Перчинкова. Сюжетът разказва за момиченцето Хоуп, което си играе само и тъжно..
На слушателите на "Нашият ден", които обичат смразяващи кръвта истории в горещите летни дни, Юлия Петкова предлага перфектното четиво. "Когато Давид получава имейл от непозната жена, която твърди, че има информация, свързана с детството му, той не знае как да реагира. Давид няма никакви спомени от първите 12 години от живота си. А..
Съдебни преследвания, политически и обществен драматизъм в българското общество – разговор в "Нашият ден" с Радослав Бимбалов, писател, общественик и..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Хроники от Ателието. 130 години Васил Захариев – творец, учител, изследовател" – изложбата е на Регионалния исторически музей София и се открива тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg