Деветото издание на инициативата „Гордея се с труда на моите родители” ще се проведе на 1 ноември - Деня на народните будители. Тя е част от събития за младежко кариерно ориентиране на Българската мрежа на глобалния договор на ООН (БМГД) заедно с „Базара на професиите“, чието седмо издание пък е планирано на 26 и 27 ноември.
Още с появата си инициативата „Гордея се с труда на моите родители“ има за цел да покаже ценността на труда и колко е чудесно със знанията и уменията си да създаваме краен продукт, който да е от полза и за обществото, обясни пред Радио София Елена Матеева – от БМГД:
„Всеки човек е полезен, стига да е намерил своето място и да оползотворил капацитета си, а това става с учене и трупане на опит и реализация в конкретна професионална сфера.“
Фирмите, участващи в инициативата, отварят вратите си за децата на своите служители. Така те виждат родителите си в друга роля, на професионалисти, на част от голям трудов колектив.
На 1 ноември събитието ще се проведе в хибриден формат, ще бъдат представени професии чрез виртуални разходки, записани видеа и разговори на живо.
През миналата година в инициативата са участвали над 3000 деца.
„Мотивацията за участие е в това, децата да се запознаят с професиите, да изберат това, което обичат, да се убедят, че трудът е ценност“, каза Меглена Генева - директор Комуникации и КСО в „ТехноЛогика“.
По думите ѝ проектът въодушевява децата, но и зарежда служителите, които представят естеството на работа.
Чуйте разговора на Катя Василева с Елена Матеева и Меглена Генева.
Весела Бабинова и Владимир Зомбори са едно от най-обичаните от българската публика артистични семейства. Любимо ястие на актрисата в навечерието на Коледа са сушените чушки с боб. За Зомбори обаче нещата не стоят така "постно". "Той, човекът, винаги е обичал да си хапва месце. Независимо от никой празник на тази планета Земя. Това може да е много..
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..
Въпреки неголемия бюджет, който България отпуска за наука, страната ни се развива успешно в тази сфера. В Българската академия на науките работят учени в 50 института. Страната ни разполага и около 50 висши учебни заведения, каза пред Радио София главният редактор на сп. "Българска наука“ Петър Теодосиев. "Всичко това дава капка по капка..
Общо 10 бебета се родиха през 2024 г. по донорската програма на Столичната община за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми. От тях четири са момчета и шест - момичета, а две двойки са близнаци , съобщиха от Общината. Десетте деца са родени в периода ноември 2023 г. - декември 2024 г. Одобрени са били 30 двойки. Предстои да..