
Между 13 и 15 юли Каварна отново ще бъде столицата на тежката музика у нас и ще срещне звезди и фенове на рока и метъла на традиционния фестивал Kavarna Rock 2012. Тази година програмата ще обърне поглед към класиката в жанровете и хедлайнери ще бъдат емблематични банди, любими на поколения вече няколко десетилетия.
В първия ден на Kavarna Rock хедлайнер ще бъдат DIO Disciples – супергрупа, сформирана в чест на творчеството на един от най-великите вокали – Ronnie James Dio.
Освен тях на сцената ще видим легендата на съвременния рок – басистът, вокалист и композитор Глен Хюз (Glenn Hughes), чието име се свързва с емблеми в китарната музика, като Trapeze, Deep Purple, Gary Moore, Black Sabbath и др. Третият хедлайнер в първата вечер на фестивала ще бъде Michael Schenker – име, което вдъхновява редица ценители на първокласния хард рок звук вечер повече от 3 десетилетия.
Втората вечер на фестивала – 14 юли - ще посрещне иконите на крисчън глем метъла от Калифорния Stryper, ветераните на американския хеви метъл Dokken и звездната хард рок формация Big Noize които ще свирят у нас със специалното участие на канадския вокал Sebastian Bach (Skid Row, The Last Hard Men).
Третата вечер на Kavarna Rock 2012 е посветена на екстремния звук и публиката ще бъде отнесена от зрелищни спектакли, тежки рифове, мощни вокали и безкомпромисен ритъм. В неделя на сцената ще излезе движещата сила в съвременния powed метъл Kamelot, смазващо мощната метъл симфония на италианците Rhapsody of Fire и кървавото пиршество в шокиращия спектакъл на Lizzy Borden.
Разбира се, на фестивала ще участват и български групи, чиито имена тепърва ще бъдат обявени!
Организаторите на Kavarna Rock тепърва ще обявяват любопитни подробности около тазгодишното издание, което е едновременно завръщане към първоначалния дух на фестивала и еволюция в посока все по-качествено преживяване за верните му фенове.
София Арт Институт е организация, която дава равен достъп до изкуство на всеки. Наред с много други проекти, екипът, воден от пианистката Венета Нейнска, стартира организирането на Хорова академия, в която ще могат да участват ентусиасти от различни възрасти. Под артистичното ръководство на Яна Делирадева и Валентина Георгиева, Хоровата академия ще..
На 24 ноември с официално откриване на барелеф и концерт под надслов „Паметта дирижира времето“ Община Шумен, Симфониета Шумен, гост-солистката Пламена Мангова и диригентът Славил Димитров отдадоха почит към паметта на маестро Станислав Ушев. Барелефът вече е поставен на източния вход на Община Шумен, а негови автори са скулпторът Бехчет Данаджъ..
На 28 ноември в залата на Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" в София ще бъде открит фестивал за съвременна музика, посветен на 100-годишнината от рождението на композитора Андре Букурещлиев - едно от ярките имена във френския авангард през втората половина на ХХ в. Ще бъдат почетени и други забележителни юбиляри - Лучано Берио и..
Националният музикален театър "Стефан Македонски" кани публиката утре на "Кабаре". Спектакълът ще се играе също на 29 и 30 ноември, както и на 2 декември. Това е гротесков спектакъл за едно общество, което се смее, пее и позира, докато светът навън се плъзга към авторитаризъм. " Живеем в глобална версия на този морален парадокс –..
Тази вечер, 27.11, в Сатиричния театър ще се състои предпремиерата на постановката "Примадони", режисирана от директора на трупата Калин Сърменов. "Едно от нещата, които страшно много ми харесаха в този текст, е неговата липса на претенциозност. Това е един откровен текст, който носи след себе си чиста форма на забавление, усмивка и любов..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" почитаме един певец с необикновена съдба, работил основно в оперните театри в Русе, Пловдив и София - баса Алексей Милковски. На 26 ноември се навършват 100 г. от рождението му. Алексей Милковски е потомък на знатна фамилия, чиито корени са във Волжка България. Роден е в..
В сряда, 26 ноември, в Първо студио ще се представи Смесеният хор на на БНР, ръководен от диригентката Любомира Александрова. Началото на концерта е в 19:00 часа, а програмата е особено интригуваща: Ще прозвучат духовни произведения от Ценко Минкин, Золтан Кодай и Ленард Бърнстейн. "Избрали сме три контрастни произведения, като едното от тях..