"Свалят цените на лекарствата" съобщава Стандарт. Мярката е сред приоритетите на правителството, които ще бъдат представени в петък в Народното събрание при отчета за първите шест месеца управление на Пламен Орешарски, пише вестникът и допълва, че се обсъжда намаляването на ДДС за лекарствата.
"Здравеопазването в няколко области в страната се влошава драстично заради липсата на джипита и специалисти", констатира Сега. Вестникът цитира анализ на Института за пазарна икономика, според който драматично се усеща недостигът на лекари в Търговище, Разград, Силистра и Кърджали. Не достигат и студенти, става ясно от публикацията на вестник Преса, според която налице е невиждана криза - под 1000 кандидати на университет. Затова изпитите за ВУЗ започват още от януари, като висшите училища бързат да си осигурят колкото се може повече студенти още преди абитуриентския бал.
Под заглавие "Полицаят ме удари, жената ме напсува" вестник Преса съобщава за пресконференцията, на която партия "Атака" представи своята версия за скандала на Варненското летище. В коментар на първа страница се отбелязва, че журналистите безропотно са изслушали Сидеров и не са му потърсили сметка за проклятието към гилдията. "Политически и вестникарски шамар му трябва, да го загърбим, да го изтрием от страниците на вестниците и ефира на телевизиите. Не го направихме. Проклети сме", пише авторът Николай Стоянов.
В подобен дух е и коментарът на Анна Заркова в Труд, озаглавен "Всички да се извиним на Сидеров". "Имунитетът на Волен ще падне, но политическата развръзка ще е след евровота" - е озаглавен коментарът на Юрий Асланов в 24 часа, в който се разглеждат три сценария за развитието на сюжета в парламента.
Под заглавие "Новият голям шлем в енергетиката" Труд коментира, че страната продължава да се колебае дали да изгражда абсурдно големи мощности и изрежда проектите "Южен поток", 7-и блок в "АЕЦ Козлодуй", 1-ви и 2-ри блок в АЕЦ "Белене" и газовата връзка с Гърция. Телеграф и Монитор поглеждат към енергетиката от любимия си ъгъл: "Кръгът "Капитал" се целел в Козлодуй" гласят заглавията на двата вестника. Според Капитал дейли проектът "Южен поток" може да влезе в съда заради кратките срокове на конкурса за строител за българския участък на газопровода.
"Граждани протестират срещу стадион в Бояна", пише Дума на първа страница и допълва, че предстои изсичане на дървета по въпросния проект, обещан от Бойко Борисов. В коментар на Дума, озаглавен "Интригантчето", лидерът на ГЕРБ е обвинен, че противопоставя личности в БСП една на друга. Имат се предвид намеренията на движението АБВ за собствена листа за изборите за европарламент. "Борисов реди заверата в БСП на тайни срещи с Първанов и протежето му Румен Петков", пише Телеграф.
Софийският градски съд потвърди постоянния арест и на четиримата задържани при протеста на партия "Възраждане" на 22 февруари, когато се стигна до прояви на погром срещу сградата на европейските институции в София. Решението на съда е окончателно. Очаквайте подробности! Костадин Костадинов: Сигурен съм, че съдът ще пусне задържаните след..
Организаторите на инициативата за бойкот на големите хранителни вериги съобщиха, че такъв ще бъде организиран всеки четвъртък. Бившият омбудсман и председател на партия "Изправи се.БГ" Мая Манолова, която е сред организаторите на инициативата съобщи, че са внесли законопроекти в парламента за таван на надценките и таван на банковите такси...
Нивото на безработица в еврозоната стабилизира през януари 2025 г. за трети пореден месец в рекордно дъно от 6,2%, докато очакванията бяха за безработица на ниво от 6,3%. Това е най-ниската безработица в еврозоната от 1998 г. насам - точно преди да стартира еврото през януари 1999 г., показва данните на европейската официална статистика..
Базите за медицинските хеликоптери са напълно подготвени, заяви транспортният министър Гроздан Караджов. В края на февруари втората въздушна линейка кацна в България, а третата се очаква до края на март. И двата хеликоптера ще бъдат разположени в регионалната база на HEMS в Сливен, обясни Караджов: "Базите и хангарите са подготвени, но..
През 1984 г., в чест на 40-годишнината от социалистическата революция, се организира първата българска експедиция към най-високия връх на планетата – Чомолунгма, известен като Еверест. Осемнадесет алпинисти се готвят да щурмуват върха по Западния гребен – най-смъртоносният маршрут, известен като "жестокият път". Изключителното усилие е съпътствано..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви в понеделник вечерта, че от 2-ри април ще влязат в сила мита и върху вноса на селскостопански продукти в страната. "До великите фермери на Съединените щати: Пригответе се да започнете да произвеждате много селскостопански продукти, които да се продават ВЪТРЕ в Съединените щати. Тарифите за..
Представители на извънпарламентарни партии, неправителствени организации и граждански активисти се обединяват в обща инициатива за сваляне на правителството и предизвикване на нови предсрочни избори. За целта ще бъдат събирани подписи, които после ще бъдат внесени в НС. Адв. Росен Рашков заплаши с протести, ако управляващите не се съобразят..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Цялото интервю на Снежана Иванова с проф. Велислав Минеков, Веселин Данев и проф. Кирил Топалов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...