88 процента от февруарските сметки за парно и топла вода в София са до 150 лева. Близо 350 хиляди домакинства в столицата могат да очакват такива сметки, сочат обявените днес данни на Изчислителния център на "Топлофикация София".
88 на сто от битовите клиенти на топлофикационното дружество са ползвали през февруари близо 26 процента по-малко топлинна енергия спрямо месец януари. Основната причина за пониженото потребление е значително по-високата средно денонощна температура, измерена през февруари. От този месец, според изискванията на новите общи условия, "Топлофикация София" започва да обявява официално на интернет страницата си публикуването на месечните дължими суми на клиентите си и да удостоверява това в присъствието на нотариус. Февруарските сметки вече могат да се видят на сайта http://toplo.bg.
Експертите на топлофикация продължават проверките на сметки на стойност над 300 лева, които, според анализите, се базират на реално месечно потребление или по-висок прогнозен дял в сравнение с миналия отоплителен сезон. Сметките на живеещите в 2 700 сгради в София през този сезон се формират чрез дистанционен отчет или самоотчет, съобщават от топлофикацията.
От дружеството напомнят, че ако столичани предвиждат промяна в месечното си потребление или отсъствие от дома за по-дълъг период, могат да заявят промяна на прогнозния дял при толинния си счетоводител. Също така с решение на етажната собственост могат да изискат да бъде направен междинен отчет на уредите и да се проверят апартаментите със заявени нулеви прогнозни дялове.
Въпреки планираните рекордни дългове в бюджета на Германия, за периода 2027-2029 г. се очертава сериозен недостиг от над 172 млрд. евро, съобщиха днес правителствени източници. Това са почти 28 млрд. евро повече от предвижданията в последните бюджетни параметри. Причините са по-ниски приходи в бюджета, включително заради новия икономически..
Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" се събраха на национален протест пред Народното събрание , като призоваваха за подкрепа от всички съсловия в здравната система. Днес изтича срокът, който беше даден от управляващата коалиция, за решаване на проблема със заплащането на работещите в здравната система. Медиците настояват..
Пожарът между хасковските села Устрем и Срем и непредвидимата посока на вятъра, е причина областният управител на Ямбол Николай Костадинов да задейства системата за ранно предупреждение за елховсокото село Мелница. Пожарът край Лесово е под контрол, продължава борбата с огъня в Бакаджика Кметът на общината Петър Гендов засега няма да обявява..
В италианската област Пулия, силите на реда делегирани от Европейската прокуратура разкриха нелегална фабрика за производство на цигари. Задържани са българи и украинци. Фабриката за незаконно производство на цигари е открита в селището Сторнара, предаде информационната агенция Ansa. Разположена на два етажа и оборудвана с най-модерна..
Пожар спря движението на високоскоростните влакове между Мадрид и Андалусия. Огънят е предизвикал задимяване при жп линиите в област Кастилия-Ла Манча. За потушаване на пламъците на мястото бяха разположени шест въздушни екипа, включително хеликоптери и самолети-амфибии, 14 наземни екипа и 84 пожарникари и екологични агенти от общността. От..
По-ниските температури в съседна Гърция не спряха някои от големите пожари в страната. Причината е силният вятър. Трети ден не спира борбата с огнената стихия на остров Китира. Отново бяха увеличени силите на гражданска защита и броят на доброволците на терен. По въздух гасят 6 самолета и 3 хеликоптера. Отново евакуираха туристите и жителите..
Режимът на Путин търси нови врагове, за да оправдае защо продължава войната в Украйна. Така бившият премиер и настоящ съпредседател на ПГ на ПП-ДБ Николай Денков коментира включването си в официалния списък на руското Министерство на външните работи като примери за "най-крайните прояви на русофобия", в който списък попадна заедно с Тодор..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..