Делото срещу Волен Сидеров за хулиганство и посегателство над полицай вече е в съда. Това става три месеца след скандала на летище Варна между лидера на "Атака" и негови съпартийци, и пътници от вечерния полет София-Варна.
Сидеров е обвинен както за действията си на борда на самолета, така и за тези на земята. Обвиненията са за три деяния, квалифицирани от прокуратурата като непристойни, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, както и отличаващи се с изключителен цинизъм и дързост и със съпротива срещу орган на властта.
Първото обвинение е за скандал и обидни реплики към френска гражданка. Второто е, че при извозването на пътниците от борда на самолета до летищния терминал Сидеров е крещял, блъскал и се опитвал да ритне и удари пътника Димитър Бахнев. Третото е, че в зоната на летищния терминал и на паркинга на Варненското летище е крещял и отправял обидни реплики и квалификации към органите на полицията.
Националистът отива на съд и за това, че отново на летище Варна е причинил на намиращия се на работа полицейски служител Костадин Колев лека телесна повреда в областта на лявата скула чрез удар с юмрук.
Ако бъде признат за виновен, лидерът на "Атака" е заплашен от затвор до пет години заради хулигантство, отличаващо се с изключителен цинизъм и дързост и съпротива и посегателство над полицай. Това припомняне на предвиденото от закона наказание беше специално коментирано от Магдалена Ташева, която безапелационно застана зад лидера си:
ГЕРБ не за първи път си служи с подобно политическо интригантство. Въобще не се притесняваме, вярваме и нямаме друг начин, освен да вярваме в българския съд. Те много добре знаят, че и Волен Сидеров, и всички наши колеги, които са пътували в този самолет, в крайна сметка ще бъдат оправдани. Но решението на съда ще излезе много след евроизборите. Целта е сега да се направи клеветническата кампания срещу "Атака", та дано тя да отнеме някакви гласове.
Сега на принципа на случайното разпределение трябва да бъде определен съдията от СГС, който ще гледа делото. Негова ще е преценката да насрочи ли първото съдебно заседание или да върне на прокуратурата обвинителния акт, ако в него има процесуални нарушения.
Кипър отбелязва силен ръст на социалните предприятия, а една трета от кипърците са получили помощ от организации за социална икономика, най-често в образованието, заетостта или предоставянето на стоки, бе обявено на икономически форум в Никозия. Над 1 000 организации, деклариращи социална мисия, действат в страната през тази година,..
Брекзит струва на Обединеното кралство около 90 милиарда паунда годишно под формата на загубени данъчни приходи, показва нов анализ, публикуван от "Индипендънт", само дни преди минстърът на финансите Рейчъл Рийвс да представи изключително важния за страната бюджет, в който се очакват увеличение на данъците. Мрачният анализ допълва, че..
В Ямбол Международният ден за борба с насилието над жени ще бъде отбелязан общоградско шествие и дискусия. Инициативите са на местния "Инър Уийл клуб", с подкрепата на общината. По повод 25 ноември активистите приканват гражданите да "Оцветят света в оранжево", като от 12:00 часа, те ще се съберат пред сградата на общината, откъдето по..
До момента само една партия в парламента предлага пари за напояване в проектобюджета за 2026 г. Партия "МЕЧ" настоява между двете четения на план-сметката на държавата за догодина да бъдат заложени очакваните от земеделците милиони за реконструкция на напоителните съоръжения в страната. В предложението за промени в националния бюджет за..
В Окръжния съд в Плевен е насрочено заседание по делото "Сияна" - 12-годишното момиче загина, а неговият дядо бе тежко ранен при катастрофа край Телиш. 55-годишният обвиняем Георги Александров до момента не се признава за виновен. Той е в ареста с постоянна мярка "задържане под стража“. По делото, което започва в 10 часа, ще бъдат изслушани вещи лица..
Ловеч ще се включи с "Хоро на светлината" в световната инициатива "Orange the World" - международна кампания на ООН за превенция на насилието над жени и момичета, която се организира днес. Инициативата се организира от "Интернешънъл Инър Уийл клуб" - Ловеч, в партньорство с Община Ловеч, и ще се проведе от 12:00 до 13:00 часа пред Драматичния..
Руски дронове са атакували украинската столица Киев тази нощ. Според "Ройтерс" е поразена цивилна инфраструктура - предизвикани са пожари в най-малко две жилищни сгради. Кметът Виталий Кличко, поясни в Телеграм, че едната е многоетажна сграда, евакуирана след като е била ударена в район "Печерск" в центъра на града. Кличко съобщи и за..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..